وزیر آموزش و پرورش در زاهدان:

اولویت وزارت آموزش و پرورش توجه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است

دانش آشتیانی

دانش آشتیانی گفت: با توجه به اینکه اولویت این وزارتخانه توجه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است نخستین سفر استانی‌ام را به سیستان و بلوچستان انجام دادم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی دوشنبه شب در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان گفت: با توجه به اینکه اولویت این وزارتخانه توجه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است نخستین سفر استانی ام را به سیستان و بلوچستان انجام دادم.

دانش آشتیانی هدف از سفرش را بازدید و شناخت بیشتر از منطقه عنوان کرد و گفت: در این سفر با همکاری همکارانمان در سیستان و بلوچستان چگونگی تقویت مجموعه های آموزشی این استان بررسی می شود.

وی با اشاره به حذف مدارس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان گفت: برای این کار برنامه هایی در دست اقدام داریم و با تعاملی که با خیرین مدرسه ساز برقرار شده تلاش می شود در جهت رفع محرومیت های فضاهای آموزشی این استان گام های موثری برداشته شود.

وزیر آموزش و پرورش در بدو ورود به زاهدان در فرودگاه این شهرستان مورد استقبال 'علی اوسط هاشمی' استاندار، 'علیم یارمحمدی' نماینده مردم زاهدان در مجلس، مالکی رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل آموزش و پرورش و شماری از مدیران استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

حضور در گلزار شهدا، بازدید از مدارس شیرآباد در حاشیه شهر، شرکت در نشست مدیران مدارس سیستان و بلوچستان در مجتمع شهید عالی زاهدان و راه اندازی سه سامانه ویژه فرهنگیان، مدیران مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان، افتتاح باغ رستوران خانه معلم، کلنگ زنی چند طرح آموزشی در استان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان و شرکت در نشست توسعه شاخص های آموزشی مناطق کمتر توسعه یافته از جمله برنامه های سفر وزیر آموزش و پرورش به سیستان و بلوچستان است.

همچنین 'یوسف نجفی' معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش، 'اسفندیار چهاربند' رئیس مرکز برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و 'علی زرافشان' معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز پس از ورود به زاهدان به ترتیب به شهرستان های زابل، سراوان و خاش سفر کرده و در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان ها حضور یافتند.

به گزارش ایرنا ؛ هم اینک بیش از 620 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در 6 هزار و 300 مدرسه درحال تحصیل و 36 هزار و 700 فرهنگی نیز سکان دار تعلیم و تربیت این استان هستند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین