ولایتی:

مسلمانان هیچ پناهگاهی جز ایران ندارند/ بعثی‌ها هسته مرکزی داعش را تشکیل می‌دهند

ولایتی

عضو مجمع تشخیص گفت: امروز مسلمانان هیچ پناهگاهی جز ایران ندارند و وجود منحرفان و افراطیونی از قبیل داعش، النصره و القاعده دلیلی بر این مدعاست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی اکبر ولایتی دوشنبه شب در همایش "راهکارهای تعامل حرم مطهر رضوی با فعالان فرهنگی بین المللی" در مشهد گفت: امروز مسلمانان هیچ پناهگاهی جز ایران ندارند و وجود منحرفان و افراطیونی از قبیل داعش، النصره و القاعده دلیلی بر این مدعاست.

عضو مجمع تشخیص افزود: این منحرفین و افراطیون سعی کردند به بدترین نحو ممکن چهره اسلام را خدشه دار کرده و آن را دین متوحش معرفی کنند.

وی اظهار کرد: داعش ترکیبی از بعثی های زمان صدام است، همان کسانی که مرحوم آیت الله حکیم بر کمونیست بودن آنان فتوا داد زیرا بعثی ها، خدا، معنویت و ماوراء الطبیعه را قبول ندارند و کافرند.

ولایتی گفت: بعثی ها هسته مرکزی داعش را تشکیل می دهند و ابوبکر البغدادی جزو عناصر مهم و تاثیرگذار حزب بعث بود که ادعا کرد خلیفه است.

عضو مجمع تشخیص افزود: رسانه های غربی نیز شیپور شیطان هستند که با نشان دادن تصاویری از سر بریدن افراد بیگناه توسط داعش، این گروه را به عنوان حکومت اسلامی معرفی کرده و اینگونه اسلام را برای دیگران تبیین می نمودند.

وی اظهار کرد: درحالی که اسلام دین رافت و رحمت است، داعش به نام اسلام وحشیان عالم را به تصویر کشیده است.

عضو مجمع تشخیص گفت: کلینتون که در دوره اول ریاست جمهوری اوباما، وزیر امور خارجه آمریکا بود در کتاب خاطراتش اعتراف کرده که آنان داعش را بوجود آورده و باعث ایجاد ناامنی در جهان اسلام شدند.

ولایتی افزود: امروز آمریکایی ها و غربی ها مانند اژدهای هفت سر از هر طرف سربرآورده اند تا اسلام و مسلمانان را از بین ببرند و فقط مسلمانان هستند که با کفر و نفاق به مبارزه برخاسته اند و گرنه مذهبیون یا اماکن مذهبی غربی مانند واتیکان تاکنون هیچ نقشی در برابر کفر ایفا نکرده اند.

وی اظهار کرد: پاپ، جز اینکه یکشنبه ها به کلیسا بیاید و توصیه کند، کار دیگری نمی تواند انجام دهد زیرا آنچنان آبروی معنویت در اروپا رفته و الحاد در حال ترویج است که پاپ جرات حرف زدن ندارد.

عضو مجمع تشخیص گفت: کشورهای اسلامی از قاره آفریقا تا آسیا مردان بزرگی داشتند که از بین رفتند و اکنون به جز ایران، دیگر کشورهای اسلامی دچار قحطی رجال و ناامنی شده اند و هیچ کشوری به جز ایران پایگاه امن برای اسلام و مدافع این دین نیست.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: درهیچ کجای جهان اسلام مرکزیتی برای پناه مسلمانان شیعه و سنی به جز مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) وجود ندارد و اکنون این آمادگی و ظرفیت در حرم مطهر رضوی وجود دارد که آستان قدس رضوی به مرکز اسلامی در جهان تبدیل شود.

وی افزود: حضور حضرت امام رضا(ع) در خراسان برکات بسیار به همراه داشته و باید یک دایره المعارف درباره نقش آن حضرت در ابعاد مختلف تهیه شود.

عضو مجمع تشخیص اظهار کرد: حضرت امام رضا(ع) اسلام را از شر ملحدین، شکاکین و پیروان فلسه یونان و سایر فلاسفه نجات دادند، موجب تحکیم وحدت بین مسلمین شدند و تشیع را در مسیر اصلی خود به جریان انداختند و بعد از شهادت آن حضرت نیز مرقد مطهرشان تاکنون منشا برکات بسیار برای امت مسلمان بوده است.

ولایتی گفت: امید همه مسلمانان جهان به ایران است و برکت این کشور نیز نشات گرفته از معنویت مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است که اسلام را از شرک، شک و انحراف نجات داد و تشیع را یکپارچه و اهل سنت و شیعه را به هم نزدیک کرد.

وی افزود: از همان ابتدای مهاجرت حضرت امام رضا (ع) از مدینه به مرو وجود آن حضرت موجب خیر و برکت بوده و به رغم اجبار مامون به حضور آن حضرت در خراسان، مرو به مرکز بزرگ ارتباطات اسلامی در آن زمان تبدیل شد.

عضو مجمع تشخیص اظهار کرد: حضرت امام رضا (ع) در مرو یک حوزه علمیه ایجاد کردند که به گفته مورخین نزدیک به چهارهزار نفر در این حوزه تربیت یافتند اما مامون وقتی اقبال مردم به حضور درحوزه علمیه را مشاهده کرد، حوزه را تعطیل نمود.

ولایتی ادامه داد: حضرت امام رضا(ع) وکلایی را تعیین و به عنوان نماینده خود برای تبلیغ اسلام صحیح و خنثی کردن انحرافاتی که امویان و عباسیان در این دین ایجاد نموده بودند، به نواحی مختلف اعزام کرد.

وی گفت: وجود حضرت امام رضا (ع) موضع اتفاق نظر شیعه و سنی است و مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) نیز مورد توجه علمای شیعه و سنی بوده و فقط به محل زیارت شیعیان اختصاص ندارد و علمای اهل سنت تمایل بسیار به زیارت حضرت امام رضا (ع) و اهل بیت (ع) دارند.

عضو مجمع تشخیص گفت: دلایل تاریخی بسیار وجود دارد که نشان می دهد مرقد مطهر حضرت امام رضا (ع) مورد تکریم شیعه و سنی بوده و حضور آن حضرت موجب برچیده شدن فرقه های اسماعیلیه، زیدیه و یکپارچگی تشیع و گرایش مردم به شیعه اثنی عشری شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین