بشار اسد در گفتگو با شبکه "جی ۵" ایتالیا:

رهایی از شر تروریست‌ها در گروی توقف حمایت‌های خارجی است/ خوش‌بینی ما به ترامپ آمیخته با احتیاط است

بشار اسد

رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با یک رسانه غربی ضمن انتقاد شدید از کشورهای حامی تروریست‌ها از جمله عربستان، ترکیه، قطر و دولت‌های غربی، اظهاراتی در خصوص دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا مطرح کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از المنار نوشت: بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه روز پنجشنبه طی سخنانی عربستان، قطر، ترکیه و دولت‌های غربی را به‌دلیل حمایت از تروریست‌ها در سوریه مور انتقاد شدید قرار داد.

اسد در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی جی 5 ایتالیا گفت: دولت‌های اروپایی برگ مبارزه با تروریسم را برای تغییر دولت‌ها و سرنگونی رؤسای جمهور در منطقه به کار می‌برند.

وی افزود: شکست تروریست‌ها در حلب گامی مهم به سوی پایان دادن به جنگ است. هنگامی که تروریست‌ها از حمایت‌های خارجی برخوردار نباشند، رهایی از شر آنها در همه مناطق سوریه، به هیچ وجه دشوار نیست. در این صورت ما می‌توانیم از پایان جنگ سخن بگوییم.

وی در خصوص تعداد زیاد قربانیان غیرنظامی در بحران سوریه گفت: طبیعتا این مشکل بزرگی است. مهمتر از زیرساخت‌ها و ساختمان‌هایی که در سوریه ویران شده است، انسان‌هایی هستند که کشته شده‌اند و خانواده‌هایی هستند که عزیزان، کودکان، پسران، برادران، خواهران و مادران خود را از دست دادند، اما در نهایت تنها راه حل این مشکل در سوریه این است همه نسبت به هم تسامح به خرج دهند. من معتقدم این احساس نزد ما وجود دارد و این همان گرایش اصلی در سطح ملی است.

اسد درباره داعش گفت که مشکل فقط به داعش منحصر نمی‌شود، داعش یکی از محصولات افراطی‌گری به شمار می‌رود. هنگامی که از داعش سخن می‌گویی می‌توانی از النصره و تعداد دیگری از گروه‌های تروریستی مختلف نیز سخن بگویی.

رئیس‌جمهور سوریه گفت مشکل اصلی در این گروه‌های تروریستی در درجه اول به ایدئولوژی آنها بر می‌گردد که یک ایدئولوژی وهابی است. اگر می‌خواهی که با مسأله تروریسم به شکل دائمی تعامل داشته باشی باید با ستون این تروریسم که همان ایدئولوژی وهابی است تعامل داشته باشی.

رئیس‌جمهور سوریه در بخش دیگری از این مصاحبه درباره انتخاب دونالد ترامپ‌ به سمت رئیس‌جمهوری ایالات متحده گفت: ما بسیار خوش‌بینیم اما خوش‌بینی ما آمیخته با احتیاط است. زیرا ما نمی‌دانیم او چه سیاست‌هایی در قبال منطقه ما اتخاذ خواهد کرد و اینکه او چگونه خواهد توانست با گروه‌های فشار مختلف در آمریکا که با هرگونه راه حلی در سوریه مخالفند و همچنین با برقراری روابط خوب با روسیه مخالفند، تعامل داشته باشد. ما می‌توانیم بگوییم که بخشی از خوش‌بینی ما مربوط به بهتر شدن روابط بین آمریکا و روسیه و نه بین غرب و روسیه است، زیرا اروپا در نقشه سیاسی موجود نیست. من صرفا از آمریکا صحبت می‌کنم، زیرا اگر روابط خوبی بین این دو قدرت بزرگ برقرار شود بسیار از کشورهای جهان از جمله کشورهای کوچک مانند سوریه از این رابطه بهره خواهند برد.

اسد افزود: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود گفت که اولویتش مبارزه با تروریسم است و ما معتقدیم که اگر او بتواند آنچه اعلام کرده را عملی کند این آغاز راه حل است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین