رئیس اداره عملیات زمینی ستاد کل نیروهای مسلح در برنامه "بدون تعارف":

سپاه در پروژه‌ها جزو طلبکارترین‌هاست/ حقوقم ۵ میلیون است/ کشف سالانه ۱۵ تا ۳۰ تهدید تروریستی در کشور

سردار میریان

سردار میران با بیان اینکه سپاه در موضوع پروژه‌ها (و دریافت حقوق) جزو طلبکارترین‌هاست، گفت: سپاه هر اقدامی را که انجام می‌دهند، از روی دلسوزی برای انقلاب است و هیچگاه بحث منفعت‌طلبی مطرح نیست؛ کسانی این موضوعات را مطرح می‌کنند که منافع شخصی‌شان در آن است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سردار میریان، رئیس اداره عملیات زمینی ستاد کل نیروهای مسلح در برنامه "بدون تعارف" بخش خبری شبکه دو سیما با اشاره به سالروز حماسه 9 دی، این روز را یک انقلاب خصوصا برای نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمن در آن حوادث به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بود و همین جوانان ما بودند که جلوی آنها را گرفتند.

اگر طراحی دشمن در سال 88 به نتیجه می‌رسید وضعیتی مثل سوریه و افغانستان داشتیم

سردار میریان افزود: اگر طرح‌های دشمن -که برخی دوستان هم فریب آن را خوردند- به نتیجه می‌رسید، کشور ما امروز وضعیتی مشابه سوریه یا افغانستان داشت.

ما نسل طاغوت بودیم و جوانان ما نسل یاقوت

این فرمانده نیروهای مسلح که بخش خبری شبکه دو سیما گفتگو می‌کرد، با بیان اینکه نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب از نسل اول جلوتر‌ هستند، گفت: من همیشه گفته‌ام که اگر ما نسل طاغوت بودیم، این بچه‌ها نسل یاقوت هستند اما دشمن هنوز آنها را نشناخته است هرچند در برخی موضوعات مثل همان حماسه 9 دی و امروز در دفاع از حرم در سوریه خود را به خوبی نشان داده‌اند و ما دیدیم که در موضوع سوریه تنها کشوری که ابتدا جلوی خواست بیش از 70 کشور دیگر مبنی بر ساقط کردن حکومت سوریه ایستاد، ایران بود و بعد دیگران هم مثل روسیه اضافه شدند و نهایتا طبق گفته خود دشمن، همان چیزی شد که ایران می‌خواست.

کشف سالانه 15 تا 30 تهدید تروریستی در کشور

وی در بخش دیگری از این گفتگو درخصوص موضوع امنیت به عنوان یکی از دستاوردهای نیروهای مسلح در کشور و نیز تلاش همزمان دشمنان برای ایجاد ناامنی در کشور اظهار داشت: دشمن هیچگاه دست از خصومت برنداشته و سالانه بین 15 تا 20 مورد تهدیدات تروریستی انتحاری، انفجار و غیره در کشور کشف می‌شود که این تعداد گاها به 30 مورد در سال نیز می‌رسد.

سپاه در پروژه‌ها جزو  طلبکارترین‌هاست

سردار میریان درخصوص برخی اظهارات پیرامون سپاه پاسداران خصوصا در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی گفت: سپاه هر اقدامی را که انجام می‌دهند، از روی دلسوزی برای انقلاب است و هیچگاه بحث منفعت طلبی مطرح نیست و اتفاقا کسانی این موضوعات را مطرح می‌کنند که منافع شخصی‌شان در آن است.

وی در عین حال گفت: سپاه پاسداران در موضوع پروژه‌ها (و دریافت حقوق) جزو طلبکارترین‌هاست.

این فرمانده سپاه نیروهای مسلح درخصوص برخی شایعات پیرامون همکاری‌های سپاه با بابک زنجانی به عنوان متهم بزرگ نفتی در کشور نیز خاطرنشان کرد: البته این شایعه را در مورد بنده هم به کار بردند و عکسی را برای اولین بار یک سایت انگلیسی منتشر کرد و مدعی رابطه بنده با بابک زنجانی شد اما آن عکس مربوط به اعطای درجه به شهید -محمد- غفاری (از شهدای یگان صابرین که در مقابله با پژاک به شهادت رسید) بود و به دلیل شباهت ظاهری این شهید بزرگوار با آن فرد، مدعی چنین ارتباطی شده بودند.

میزان حقوق یک سردار سپاه

سردار میریان همچنین با ذکر خاطره ای از حضرت امام(ره) پیرامون لزوم مراقب مدیران و مسئولان از عملکرد و رفتار خود، گفت: طبق گفته امام(ره) این مملکت روزی باید بترسد که مدیرانش خود را تافته جدابافته بدانند و حقوق‌های نجومی بگیرند.

وی  در پاسخ به این سوال که خود شما چقدر حقوق می گیرید، رقم دریافتی خود را 5 میلیون و 250 هزار تومان عنوان کرد.

سردار سید مرتضی میریان اهل آبادان، از سال 58 به عضویت در سپاه پاسداران در آمده و تاکنون در مناصب مختلفی از جمله سپاه آبادان، فرماندهی یگان صابرین، جانشینی معاونت عملیات نیروی زمینی سپاه و ریاست اداره عملیات زمینی ستاد کل نیروهای مسلح خدمت کرده و دارای 3 فرزند است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین