پس از نشست هم‌اندیشی راهکارهای پیشگیری و مبارزه با فساد در فوتبال

تاج: برای مبارزه با فساد خط قرمزی نداریم

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود دارد یا خیر، گفت: نه خط قرمزی نداریم.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نشست هم‌اندیشی راهکارهای پیشگیری و مبارزه با فساد در فوتبال گفت: در مورد فساد در فوتبال دو گروه صحبت می‌کردند. گروه اول می‌گفتند که اصلا در فوتبال فسادی وجود ندارد که در نشست امروز پذیرفتند که در فوتبال فسادهایی است و گروه دیگر می‌گفتند که کل فوتبال فاسد است که در این جلسه مشخص شد که اینگونه نیست. البته حرف ما این است که هر کسی مدرکی دارد، آن را ارائه دهد. قرار بر این شد هرکسی هر مدرک مستدلی دارد را ارائه دهد. در نشست امروز نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و مسئولان حراست وزارت ورزش و جوانان هم حضور داشتند و اعلام آمادگی کردند که در این زمینه همکاری‌های لازم صورت گرفته و موارد به خوبی پیش برود.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دستگاه‌ها هم باید امنیت لازم را ایجاد کنند که افراد از حرف زدن ترسی نداشته باشند. باید امنیت کافی وجود داشته باشد که اگر کسی خواست حرف بزند بعد از حرف‌هایش نگران نباشد. همچنین قرار است اگر بحث مجرمانه‌ای در خصوص فساد در فوتبال وجود داشت، حتما به دادگاه ارجاع داده شود. امروز مسئولان دادستانی هم بودند و قرار شد پرونده‌ها به صورت جدی پیگیری شود، هدف ما مچ‌گیری نیست بلکه می‌خواهیم پیشگیری کنیم. البته در جلسه امروز از مجلس افرادی حضور نداشتند.
تاج در ادامه تصریح کرد: پرونده‌های مختلفی و دو پرونده در خصوص رمالی وجود دارد. در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که در فوتبال فساد هست اما سازمان‌یافته نیست. باید در این مورد صبوری پیشه کرد و کار را عاقلانه و منطقی را پیش برد. راه‌حل منطقی این است که تک‌تک افراد را بخواهیم و با آنها برخورد جدی شود.
وی در خصوص اینکه چه زمانی اقدام عملی در مورد فساد در فوتبال انجام خواهد اظهار داشت: اقدام عملی را دستگاه‌های نظارتی باید انجام دهند. 
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود دارد یا خیر، گفت: نه خط قرمزی نداریم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین