محسن رضایی:

چوار شهر خاطره‌های بزرگ دوران دفاع مقدس است/ ایلام سرزمن عشایر غیرتمند است

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایلام سرزمن عشایر غیرتمندی است که به عنوان مرزداران با غیرت و وفادار نام گرفته است، عشایر بولی و ارکوازی و خزل و ملکشاهی، شوهان در قالب کرد، لر و لک مجموعه‌ای از اقوام ایران در استان ایلام با هم زندگی می‌کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: محسن رضایی امشب در یادواره شهدای چوار و شهدای میمک اظهار داشت: جلسه بسیار مبارکی در شهر چوار ایلام برپا شده است.

دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: این جلسه مملو از صداقت و اخلاص و پاکی و عطر شهداست، شهر چوار شهر خاطره‌های بزرگ و حماسه‌های فراموش نشدنی است.

وی با بیان اینکه عزیزانی که امروز در این محفل جمع شده‌اند تا یاد و خاطره شهدای والا مقام را گرامی بدارند، گفت: این موضوع نشاندهنده عشق و علاقه شما به انقلاب و اسلام و نظام است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایلام سرزمن عشایر غیرتمندی است که به عنوان مرزداران با غیرت و وفادار نام گرفته است، عشایر بولی و ارکوازی و خزل و ملکشاهی، شوهان در قالب کرد، لر و لک مجموعه‌ای از اقوام ایران در استان ایلام با هم زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: خاطرات بسیاری از مردم استان ایلام و این سرزمین دارم، شاید شب‌هایی که در پادگان تیپ امیرالمومنین (ع) که بعدها لشگر شد در کنار شما مردم چوار استراحت می‌کردم، هیچگاه این خاطرات را فراموش نمی‌کنم، نقطه به نقطه استان ایلام را می‌شناسم، حقیقتا نقطه‌ای در استان ایلام وجود ندارد که خاطره‌ای را در خود نگنجانده باشد.

این یادگار ارزشمند دوران دفاع مقدس اضافه کرد: استان ایلام جغرافیای خاطره‌های مقاومت، فداکاری، بمباران‌ها، حماسه و پیروزی است، خاطره‌های بسیار بزرگی که تاریخ ایلام را در تاریخ ایران و اسلام درخشان کرده است.

رضایی تصریح کرد: استان ایلام سرزمین علمای بزرگی از جمله آیت‌الله مروارید، آیت‌الله حیدری و ... است که آیت‌الله حیدری در دوران دفاع مقدس جانمانه با رزمندگان اسلام در برابر دشمن جنگید و ایستادگی کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایلام سرزمین آیات بزرگی است که با وجود اینکه در مرز قرار داشته اما در دل ایران قرار دارد، ایلام در قلب ملت ایران بوده و مدافع سر سخت مرزهای ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: بهترین نمونه رشادت‌های مردم استان ایلام، زمین فوتبال شهر چوار است، 30 سال پیش در سال 1365 دو هواپیمای عراقی از مرز عبور کرده و جوانانی که در حال ورزش هستند را به شهادت می‌رساند.

این مسؤول اضافه کرد: بازی فوتبال در شهر چوار بی اعتنایی به عراقی‌ها و جنگ تحمیلی بود و دشمنان بیشتر از همه از این بی اعتنایی نگران و ناراحت بودند که ایرانی‌ها از این جنگ هراس ندارند.

رضایی تصریح کرد: بازی فوتبال در شهر چوار در دوران دفاع مقدس به معنای رشادت جوانان این سرزمین بود که حتی در قوانین بین‌الملل و استانداردهای بین‌المللی جزو ممنوعات است و نباید به این مناطق حمله شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حادثه چوار در تاریخ ورزش دنیا بی‌نظیر است و مدیران فیفا برای کسب حیثت خود یک کار تاریخی انجام دهند و نام چوار را در سر درب فدراسیون فوتبال قرار دهند.

وی ادامه داد: صدام با این حرکت نشان داد که با مردم ایران عداوت دارد چون مردم ایران پشتیبان انقلاب بود و از انقلاب حمایت می‌کنند، اکثر رزمندگان به صورت داوطلبانه وارد جنگ با دشمن شدند.

این مسؤول اضافه کرد: از بمباران چوار می‌شود فهمید که کینه دشمنان دنیا برای وجود مردم این سرزمین است و همواره از مردم در حال انتقام‌گیری هستند و از ملت ایران عقده‌گشایی می‌کنند.

رضایی تصریح کرد: مردم از اول انقلاب تاکنون پشتبان انقلاب و نظام بوده و امروز نوبت دولتمردان است که باید به این ملت خدمت کنند، امروز باید همه ایلامیان را نور چشم خود بدانیم و مشکلات آنان را رفع کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وضعیت سوریه و تکفیرها نیز گفت: ایران اسلامی با نشست با روس‌ها و ترکیه در مورد آینده سوریه و تثبیت اسد صحبت شد و ترکیه که همواره مخالف اسد بود با ایران همراه شد.

وی با بیان اینکه در گذشته برخی از کشورهای منطقه و آمریکا نمی‌گذاشتند که در نشست‌های مقابله با تکفیری‌ها ایران شرکت داشته باشد، ادامه داد: در نشست اخیر ایران نه آمریکا و نه عربستان را راه نداد.

رضایی تصریح کرد: ایستادگی ملت و هدایت حکیمانه رهبری ارکان پیروزی‌های انقلاب اسلامی است که امیدواریم ملت ایران اسلامی این تاریخ را حفظ کند و وفادار نظام باشند و دولت و مجلس قدردان ملت بوده و به ملت خدمت کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین