معاون حقوقی سازمان محیط زیست:

لایحه حمایت از محیط‌بانان هفته آینده در دولت بررسی می‌شود

سیدمحمد مجابی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، هفته آینده در دولت بررسی می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، طی مراسمی با حضور سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس، طالقانی مدیر کل پشیبانی و حسینی مدیرکل اموراداری سازمان حفاظت محیط زیست، وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان، معاون اداره کل بنیاد شهید استان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان وسایر روسای ادارات داخلی، در سالن اجتماعات این اداره کل با هدای لوح تقدیری از خانواده شهدای اخیر محیط بان هرمزگان (شهیدان هرمزی ودهقانی) تجلیل شد.

 مجابی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خانواده های شهدای محیط بان استان هرمزگان افزود: شهادت مبحث پیچیده  معامله خالق ومحلوق است و البته غم از دست دادن عزیزان برهمگان سخت است. اما وقتی انسان بانگاه متعالی خود به درجه ومقام شهادت بنگرد و در جه ایثار را درک نماید به طور حتم به آرامش خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۲۰ در صد از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست جانباز ، ایثارگر ، آزاده وفرزند شاهد هستند. نگاه محیط بانان به موضوع شهادت نگاه اعتقادی است و در کار خود علاقمند و عشق می ورزند. خدا را شاکریم که محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست مورد احترام وتقدیر جامعه هستند و می‌دانیم که این عزت به راحتی به دست نیامده است بلکه با رشادت ها و دلاوری ها محیط بانان و به واسطه خلوص نیت آنها در کار خود بدست آمده است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی وامور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: دولت یازدهم همواره توجه خاصی به مسئله محیط زیست دارد و شخص رییس جمهور رسیدگی به مسائل  محیط زیست کشور را در اولویت کار دولت از همان آغاز دولت تدبیر وامید قرار داده است که از اقدامات مهم در این خصوص ابلاغ حقوق شهروندی که چندین بند آن به مسئله محیط زیست پرداخته شده، است. 

وی از دیگر اقدامات سازمان را  تبدیل وضعیت ۵۰۰ نفراز  محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست از   قراردادی به  پیمانی ذکر کرد و افزایش سختی کار محیط بانان را از دیگر اقدامات دولت عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت ، حقوقی و امورمجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شهادت سه محیط بان کشورمان در اوایل سال جاری ، توجه دولتمردان به مسئله حمایت از محیط بان را بیشتر کرد ، اعلام کرد: در همین راستا ، لایحه حمایت از محیط بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم صحن دولت می شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط بان وتسریع در روند رسیدگی به پرونده های تخلف در حوزه شکار و صید و ابطال جواز سلاح متخلفین و گرفتن سلاح از آنان است.

مجابی همچنین از مدیرکل دادگستری استان و مدیرکل بنیاد شهید استان هرمزگان درخصوص احراز شهادت شهیدان هرمزی و دهقانی و رسیدگی به پرونده مذکور تقدیر و تشکر کرد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم خانواده شهیدان دهقانی و هرمزی نیز در سخنانی از حمایت های سازمان حفاظت محیط زیست و زحمات دکتر مجابی و مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان درخصوص پیگیری ها  وتلاش های مجددانه آنها در مباحث اداری وقضایی تقدیر و تشکر کردند. 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین