صلاحی خطاب به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس:

جاسوسان آمریکایی در لباس یونسکو پروژه آموزشی ۲۰۳۰ را پیگیری می‌‌کنند

سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید

رئیس سازمان بسیج اساتید در نامه به اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس نوشت: جاسوسان امریکایی در لباس یونسکو از بی خبری و نادانی بعضی‌ها استفاده کرده و مسئولان ساده‌لوح را فریب دادند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضاء شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: جاسوسان امریکایی در لباس یونسکو از بی خبری و نادانی بعضی‌ها استفاده می‌کنند (خوشبینانه ترین گمانه) و با تقدیم چهار کلمه که «ایران بهترین کشور عضو در منطقه آسیا و اقیانوسیه در هدایت برنامه آموزشی 2030 یونسکو است» مسئولین ساده لوح را فریب داده تا ظرفیت عظیم فرهنگی کشور که از مدیترانه تا چین، مرزهای نفوذ آن است، را در اختیار نظام سلطه برای جهانی سازی فرهنگ امریکا قرار دهند که هرکجا رفته‌اند جز غارت و جنایت و نفرت و انزجار چیزی بجای نگذاشته‌اند.

در ابتدای این نامه آمده است: چنین استنباط می گردید که پرونده آموزش یونسکو 2030 نیز مانند پروژه حقوق شهروندی از شوخی های ایام انتخابات است، اما از آن جهت که در این پرونده طرف مقابل جاسوسان امریکایی‌اند که با تابلو یونسکو در فکر سلطه بر تاریخ و فرهنگ مکتوب پنج هزار ساله ایران عزیزند، نکاتی را به استحضار می رساند.

صلاحی در ادامه نامه خود بیان داشت: همگان اقرار ترامپ در هزینه شش هزار میلیارد دلاری امریکا در منطقه و شکست آن‌ها از انقلاب اسلامی را شاهد بودند، امریکایی‌ها به دلیل شکست در میدان نبرد، راه مذاکره و نفوذ در نظام مقتدر اسلامی را پی گرفتند، باید متاسف بود که بعضی مسئولین به رغم همه ادعایی که در آشنایی با عالم سیاست دارند، نتوانستند ریشه دشمنی امروز امریکا به عنوان نماینده تمدن غرب با شرق به خصوص جهان اسلام که ریشه تمدنی و تاریخی و منشاء گرفته از روح خودبرتربینی غربی‌ها نسبت به دیگران دارد با ایران اسلامی که محور رستاخیز اسلامی است را درک کنند و چنین می‌اندیشیدند که با راهبرد مذاکره و دیپلماسی خنده و پیاده روی با سران شیطان می‌توانند خصومت امریکا علیه ملت مظلوم، اما قهرمان ایران اسلامی را برطرف کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید در نامه خود اظهار داشت: اکنون که همگان نیز شاهد بدعهدی دولت دغل باز آمریکا هستیم و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به اشتباه خود در این موضوع اقرار کرده است، امید این بود که رئیس جمهور نیز به مردم ایران و همه جهانیان اعلام نماید که وی نیز اشتباه کرده است که امریکا را کدخدای خود اعلام کرده و این کشور همچنان شیطان بزرگ است و همچنین نسبت به هرگونه تلاش امریکا برای نفوذ در نهادهای کشور تحت هر عنوانی اعم از  FATF و یا  پروژه آموزشی 2030 یونسکو که بی‌تردید از سوی جاسوسان امریکا پیگیری می‌گردد، حساسیت لازم را از خود نشان داده و در مقابل، دلائل افت علمی کشور را با جدیت بیشتری پی گیری نماید.

وی در نامه خود تاکید کرد: دولت یازدهم در حالی کشور را تحویل گرفت که رتبه علمی کشور در سال 91 به رتبه 15 جهانی ارتقا (در سال 84 حدود 40 بود)  و مراکز معتبر علمی جهان، ضمن اعلام رشد 13 برابر متوسط جهانی برای ایران عزیز، اعلام کردند که اگر رشد علمی کشور به همین گونه ادامه پیدا نماید، در سال 96 جمهوری اسلامی ایران به رتبه چهارم یا پنجم جهان خواهد رسید.

صلاحی خاطر نشان کرد: اینک که چند ماه بیشتر از عمر دولت باقی نمانده، مسئولین باید خود را آماده پاسخگویی دلایل توقف 10 پله‌ای و همچنین سقوط چند پله‌ای در حوزه علم کشور نمایند و جنجال آفرینی اینگونه نمی‌تواند باعث فرافکنی و فراموشی مطالبه از آن‌ها و لزوم پاسخگویی گردد. اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان محترم مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش عالی در این زمینه به خصوص از جنبه نظارتی و اطلاع رسانی به موقع نیز باید پاسخگوی افکار عمومی و سیاستگذار اصلی حوزه علمی کشور یعنی امام المسلمین باشند، زیرا اقتدار علمی پایه اصلی تمدن سازی است.

این استاد دانشگاه در نامه خود خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در حالی که محورها و شاخص‌ها و حتی در بسیاری موارد راهبردهای استقرار تمدن نوین اسلامی از سوی معمار بزرگ این تمدن، یعنی ولی امر مسلمین به خوبی تبیین شده و دولت و همه ارگان‌ها و نهادهای نظام باید در پی تحقق آن باشند، زیرا علاوه بر مردم عزیز ایران، از منظر مسلمانان و ملت‌های مستقل و آزاده جهان و حتی راهبردنویس‌های دشمن چون هانتینگتون، ایران قدرتمند محور رستاخیز و تمدن نوین اسلامی است، آنگاه جاسوسان امریکایی در لباس یونسکو از بی خبری و نادانی بعضی‌ها استفاده می‌کنند (خوشبینانه ترین گمانه) و با تقدیم چهار کلمه که «ایران بهترین کشور عضو در منطقه آسیا و اقیانوسیه در هدایت برنامه آموزشی 2030 یونسکو است» مسئولین ساده لوح را فریب داده تا ظرفیت عظیم فرهنگی کشور که از مدیترانه تا چین، مرزهای نفوذ آن است و امروز در حال نفوذ به ادبیات و فرهنگ امریکای لاتین است را در اختیار نظام سلطه برای جهانی سازی فرهنگ امریکا قرار دهندکه هرکجا رفته اند جز غارت و جنایت و نفرت و انزجار چیزی بجای نگذاشته اند.

وی ادامه داد: کدام اندیشمندی است که نداند فرهنگ زیرساخت تمدن سازی است و کدام مورخی است که اقرار نکند، فرهنگ ایران اسلامی درون مایه تمدن سازی را در خود دارد، آیا دولت با هضم فرهنگ خودی در فرهنگ امریکا که اساس آن بی فرهنگی است می‌خواهد وظایف خود در امر تمدن سازی را اینچنین به سرانجام برساند؟ اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس به خصوص کمیسیون آموزش عالی پاسخ فرمایند، آیا این مساله موجب شرمندگی نیست؟

صلاحی در نامه خود اضافه کرد: اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی، شما پیشینه تاریخی مکتوب پنج هزار ساله ایران عزیز را فراموش و روز 23 تیر که روز بدعهدی امریکا با ملت مظلوم، اما مقتدر ایران عزیز است  به عنوان روز گفت‌وگوی ایرانیان با جهان را تصویب کردید، که البته افکار عمومی همچنان منتظر عذرخواهی رسمی شما هستند، هنوز غصه منتج از این عمل شما تمام نشده که وقتی نفوذی های امریکا سخن از هضم فرهنگ و تاریخ پنج هزار ساله این کشور در فرهنگ امریکا ( که تاریخ آن به 250 سال نمی رسد(1783)) می زنند متاسفانه شما شاهد ولیکن خاموشید، مگر شما سنگربانان فرهنگ و تاریخ کشور نیستید؟ چرا نمی پرسید که بر اساس کدام مصوبه مجلس و یا شوریعالی انقلاب فرهنگی، بعضی ها خودسرانه در پی فروش تاریخ و فرهنگ کشور برآمده اند؟

این استاد دانشگاه خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نکند خدای ناکرده شما دانشمندان گرانقدر این مملکت نیز از این مساله ترس دارید که در صورت انتقاد از خیانت به فرهنگ و تاریخ کشور، قفل درب جهنم با کلید مخصوص باز شود و شما نیز به جهنم فرستاده شوید!!!

صلاحی اضافه کرد: در هر حال اگر کسانی در کشور این شوخی را جدی گرفته‌اند که به نابودی فرهنگ و تاریخ پنج هزار ساله ایران در قالب آموزش 2030 یونسکو بپردازند، حتما بدانند که باید از روی جنازه تک تک نیروهای ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بگذرند.

وی در نامه خود بیان داشت: البته انسان‌های اشرافی‌گرا که دل در گرو امریکا دارند، چنان ترسو و بزدلند که در روز حادثه پا به فرار خواهند گذاشت، همانگونه که امریکایی‌ها با دادن کمتر از پنج هزار کشته در عراق پا به فرار گذاشتند، در حالی که اعلام کرده بودند آمده‌اند تا حداقل یکصد سال در عراق بمانند و از طریق سلطه بر این منطقه دیکتاتوری جهانی خود را مستقر نمایند، اما با هوشمندی و درایت رهبر بزرگ، شجاع و عظیم الشان انقلاب و مقاومت اسلامی بزرگترین شکست تاریخی بر امریکا در عراق تحمیل گردید به نحوی که نه امریکایی‌ها دیگر قادر خواهند بود مباشرتاً جنگ بزرگی در جهان راه بیندازند، جز اینکه از طریق انسان‌های کوردل و جنایتکارانی چون داعش به جان و مال و ناموس مردم بی دفاع بیفتند و نه غرب گرایان داخلی قدرتی برای عملیاتی کردن منویات دولت جنایتکار امریکا خواهند داشت که اگر کسانی از مردم هم به دلیل بعضی تبلیغات نادرست و خوشبین بودن بعضی ها به شیطان بزرگ، در ذات دشمنی دولت امریکا با ملت مستقل و سرافراز ایران اسلامی به تردید افتاده بودند، حوادث برجام این تردید را برطرف کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین