علت دوپینگ بشیر باباجان‌زاده مشخص شد

بشیر باباجان‌زاده

ماده‌ای که باعث محرومیت ۴ ساله بشیر باباجان‌زاده فرنگی‌کار کشورمان بدلیل دوپینگ شده بود مشخص شد.

به‌ گزارش «نسیم آنلاین»، بعد از مثبت اعلام شدن دوپینگ بشیر باباجان‌زاده، فرنگی‌کار سنگین وزن کشورمان که در بازی‌های المپیک هم به میدان رفته بود، گمانه‌زنی‌ها درباره ماده‌ای که او مصرف کرده بود آغاز شد.

هر چند این کشتی‌گیر اعلام کرد که از پودرهای مکمل‌ آلوده استفاده کرده است و علت دوپینگ او از طریق مصرف خوراکی بوده است، اما در تازه‌ترین خبر منتشر شده نوع ماده استفاده شده توسط این کشتی‌گیر تستسترون که از خانواده استروئیدهای آنابولیک است، عنوان شده است.

البته تست دوپینگ باباجان‌زاده، فرنگی‌کار سنگین وزن ایران سال گذشته در مسابقات جام جهانی شیراز مثبت اعلام و با محرومیت چهار ساله از حضور در میادین روبرو شد.

وی از 31 آگوست 2016 تا 30 آگوست 2020 محروم شده است.

باباجان‌زاده درخواست آزمایش نمونه B را نیز نداده و محرومیت را پذیرفته بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین