هشدار جمعیت الوفاق بحرین درباره اجرای حکم اعدام ۳ شهروند این کشور

جمعیت الوفاق

جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای نسبت به اعدام سه شهروند این کشور هشدار داده و خواستار موضع‌گیری جامعه جهانی در این خصوص شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: جمعیت الوفاق بحرین در خصوص نتایج حاصل از اجرای احکام اعدام صادر شده علیه چند شهروند این کشور هشدار داد و تأکید کرد که جامعه جهانی باید موضع‌گیری قاطعانه و روشنی در این خصوص داشته باشد.

شیخ حسین الدیهی دبیر کل جمعیت ملی و اسلامی الوفاق با صدور بیانیه‌ای گفت: برخی طرف‌های غیررسمی خبر از تلاش دولت برای اعدام سه شهروند بیگناه داده‌اند در حالی که اتهامات این افراد به‌روشنی اعلام نشده و اقدامات قضایی صورت گرفته علیه آنان مملو از اشتباه و مغالطه است و این افراد در شرایط سختی زندانی شده‌اند. موارد یادشده خط بطلانی بر تمام ماجرای محکومیت این افراد است و بر این اساس نمی‌توان هیچ اتهامی به آنان وارد کرد چه رسد به اعدام آنان، دولت نمی‌تواند مرتکب چنین جنایت بزرگی شود.

وی افزود: پیش از این سازمان‌های حقوقی بین المللی بر بی‌اعتمادی جامعه جهانی به دستگاه قضایی بحرین که شیوه صدور حکم‌های ظالمانه سیاسی علیه زندانیان سیاسی را به‌خوبی آموخته است، تأکید کرده بودند.

او ادامه داد: از جامعه جهانی می‌خواهیم در برابر حوادث خطرناکی که در بحرین روی می‌دهد موضع‌گیری قاطعانه‌ای داشته باشد. ما معتقدیم دست زدن به چنین جنایتی اقدام بسیار خطرناک و جنون آمیزی خواهد بود زیرا وضعیت انسانی و اخلاقی کشور نیازمند تعقل بیشتر و دوری گزیدن از اقدامات تلافی‌جویانه است. این‌گونه اقدامات در حقیقت جنایت علیه بحرین، تاریخ و فرهنگ و آینده این کشور است و نمی‌توانیم آنها را توجیه کرده و یا بپذیریم، این اقدام آثار بسیار خطرناکی بر آینده سیاسی و ثبات کشور خواهد گذاشت.

وی تمام عقلای کشور و آنان را که قلبشان برای این کشور می‌تپد مورد خطاب قرار داد و خواهان متوقف شدن خونریزی‌ها شد و عنوان کرد این‌گونه اقدامات به‌معنی اعدام کل کشور خواهند بود.

او همچنین خاطرنشان کرد هدف سیاسی دولت از این جنایت که همان جبران شکست‌های پی‌درپی خود است نیز با شکست روبه‌رو خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین