طی بیانیه‌ای

اتحادیه اروپا به ابراز نگرانی درباره اعدام ۳ جوان بحرینی بسنده کرد

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در پی اقدام رژیم بحرین در اعدام سه شهروند، تنها به صدور بیانیه‌ای اکتفا کرد و این اقدام آل خلیفه را محکوم نکرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: اتحادیه اروپا در پی اقدام رژیم بحرین در اعدام 3 شهروند بیانیه‌ای را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: اوایل امروز اعلام شد که پادشاهی بحرین 3 شهروند را که متهم به قتل 3 پلیس بودند را اعدام کرد. اتحادیه اروپا بار دیگر موضع خود درباره استفاده از اعدام در تمامی شرایط را تکرار می‌کند. این مورد آسیب جدی به اقدام بحرین در تعلیق حکم اعدام طی 7 سال گذشته به شمار می‌آید و نگرانی‌هایی درباره احتمال نقض حق برخورداری از روند عادلانه محاکمه 3 محکوم وجود دارد.

این بیانیه افزود: اتحادیه اروپا خشونت را به عنوان یک ابزار سیاسی رد کرده و کاملا از ثبات و توسعه بحرین حمایت می‌کند اما معتقد است که این موضوع تنها از طریق روند آشتی ملی فراگیر و پایدار حاصل می‌شود.

«احمد الحمادی» مسئول رسیدگی به جنایت‌های تروریستی در رژیم آل خلیفه اعلام کرد:‌ صبح امروز (یکشنبه) حکم اعدام سه جوان بحرینی در پرونده حمله به نیروهای پلیس در منطقه الدیه در روز 3 مارس 2014 میلادی اجرا شد. این سه نفر به‌وسیله شلیک گلوله اعدام شدند. سامی المشیمع یکی از این جوانان بود.

مادر سامی مشیمع، یکی از سه جوان بحرینی اعدام شده که در قبرستان ماحوز برای مراسم تدفین فرزندش حاضر شده بود، گفت: چیزی جز زیبایی ندیدم... خون پسرم را از حمد بن عیسی می‌خواهم.

پس از این اعدام‌ها، دهها نفر از مردم و شهروندان بحرینی در اعتراض به اعدام سه جوان بحرینی توسط آل خلیفه، در برابر منزل این سه شهید تجمع کردند.

همچنین مردم در خیابان اصلی منطقه السنابس در اعتراض به اعدام سه جوان بحرین تظاهرات کردند.

علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای 3 روز عزای عمومی اعلام کردند. در این بیانیه، علمای بحرین همچنین خواهان تشدید خشم عمومی در سراسر این کشور شدند.

جنبش های «جوانان انقلاب 14 فوریه»، «شباب الدراز»، «العمل السلامی» و «الوفاء الاسلامی» ضمن محکومیت اعدام سه شهروند بحرینی، خواستار تظاهرات گسترده مردم این کشور علیه سیاست های آل خلیفه شدند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین