واکنش یک اقتصاددان به اظهارات رئیس جمهور در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

آقای روحانی! آدرس افرادی که سرکار رفتند و شغل‌هایی که ایجاد کردید را منتشر کنید!

شاه ویسی

اغلب حرفهای آقای امروز آقای روحانی مانند گذشته تکراری بود یک بار دیگر نیز آقای رئیس جمهور چنین حرف‌هایی را درباره نرخ رشد اقتصاد هم گفته بودند

ساسان شاه ویسی اقتصاددان در گفتگو با «نسیم آنلاین» در واکنش به اظهارات اقتصادی رئیس جمهور در نشست خبری امروز گفت: اغلب حرفهای آقای امروز آقای روحانی مانند گذشته تکراری بود یک بار دیگر نیز آقای رئیس جمهور چنین حرف‌هایی را درباره نرخ رشد اقتصاد هم گفته بودند و ما نیز بیان کردیم نرخ رشدی که به اذعان خود آقایان بیش از 50 درصد آن از افزایش صادرات نفت است چگونه اشتغال ایجاد کرده است. وی گفت: لطفا آقای روحانی و تیم اقتصادی ایشان بگویند در اقتصاد ملی چه اتقاقی افتاده است که ما فکر می کنیم توانستیم این تعداد یعنی 700 هزار ایرانی در چند ماه شاغل کنیم.
این اقتصاددان توضیح داد: نشانی بدهید ببینیم چه قدر حوزه‌های تولیدی فعال شده است که در پی آن شغل ایجاد شده باشد. متأسفانه حداقل در طی سه سال گذشته چنین اتفاقی نیفتاده است.
وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور معنای مورد نظر خودشان از اشتغال را بفرمایند. ای کاش ما یک و نیم میلیون نفر به شاغلان دو سال گذشته اضافه می کردیم. در چنین حالتی از دولتمردان ممنون می‌شدیم اما این اتفاق نیفتاده و صرفا با استناد و ارجاعات بدون پشتوانه اجتماعی نمی‌توان نباید چنین آمارهایی را ارائه داد
 او گفت: شاید آقای رئیس جمهور چنین آماری را بر روی کاغذ التفات فرموده باشند اما حداقل مردم چنین مطالبی را در زندگی خود و اقتصاد کشور لمس نکرده اند

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین