عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور:

یکسال از برجام گذشت، هنوز هم نمی‌توان به راحتی از خارجی‌ها خرید کرد!

آقای روحانی عینک واقع‌بینانه بزنید، واقعیت‌های روز اقتصاد کشور را در وضعیت انتخاباتی بیان نکنید/ با اجرای برجام هیچ چیز عوض نشده است؛ کماکان در رکودیم، و هر روز شاهد ورشکستگی بنگاه‌های کوچک و متوسط هستیم

مصاحبه با محمدرضا جهان بیگلری، مشاور سازمان سرمایه گذاری خارجی

اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در دولت یازدهم گفت: اکثر فعالان اقتصادی به سمت نابودی قدم برداشتند؛ فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری بدلیل عدم تامین منابع تعطیل شدند، چرا؟

محمدرضا جهان بیگلری اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور به «نسیم آنلاین» گفت: از آقای روحانی بعنوان رئیس جمهور کشور جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم عینک واقع بینانه بر چشمانشان بزنند و واقعیتهای روز اقتصاد کشور را در وضعیت انتخاباتی بیان نفرمایید.

وی ادامه داد: با اجرای برجام هیچ چیز عوض نشده و هنوز هم نمیشود خریدهای خارجی را به راحتی انجام داد. کشور از رکود خارج نشده و هر روز شاهد ورشکستگی های شرکتهای بزرگ و کوچک در کشور هستیم. وی با بیان اینکه 700 هزار شغل ایجاد نشده بلکه اکثر واحدهای فعال اقتصادی کشور در دولت یازدهم تعدیل نیرو را بدلیل مشکلات مالی در اولویت قرار دادند به «نسیم آنلاین» گفت: سرمایه گذاران خارجی جذب پروژه های کشور نشدند چون شاخصهای اقتصادی کشور تاسف بار است.

جهان بیگلری اضافه کرد: بانکهای کشور بداد اقتصاد نرسیدند، چون افراد رانت خوار و اختلاسگران نگذاشتند منابع به اقتصاد کشور تزریق شود. در دولت یازدهم اکثر فعالان اقتصادی به سمت نابودی قدم برداشتند، فعالیتهای کشاورزی و دامپروری بدلیل عدم تامین منابع تعطیل شدند، چرا؟ چون دولت هدف و برنامه ای در راستای بهبود اقتصاد کشور نداشت.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه هیچ یک از اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا نشده گفت: دلیل این اتفاق ناخوشایند این است که چون مدیران اعتقادی به رشد اقتصادی ندارند، پس رشدی نیز اتفاق نیفتاده است.

این اقتصاددان ادامه داد: بله جناب اقای رییس جمهور، واقعیت اقتصادی کشور این است که مردم و فعالان اقتصادی این حرفهای جنابعالی را در حد یک شوخی و دادن امید باور دارند نه چیز دیگری!

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین