سفارتخانه ها نقشی کلیدی درجذب سرمایه گذاری خارجی ایفا می کنند

ظریف

وی افزود: انتظار ما این است که شرایطی در وزارت خارجه ایجاد شود که با کمک این ظرفیت ها بتوانیم در معرفی بسته های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی بیش از گذشته فعالیت داشته باشیم.

به گزارش «نسیم آنلاین »بیست ودومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران(سه شنبه) با حضور «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه در محل این اتاق برگزار شد.

مهدی جهانگیری» نایب رییس اتاق تهران نیز با تقدیر از خدمات ظریف در مذاکرات هسته ای، گفت: «وقتی مردم ایران مذاکرات شما را مشاهده می کردند، عزت و غرور ایرانی در دل آنها روشن می شد و اکنون به خود می بالند که عزتمندانه توانستید شرافت ایران و ایرانی را حفظ کنید.

وی خطاب به ظریف افزود: «شما در حین و پایان مذاکرات حمایت های رهبری، دولت و دیگر ارکان نظام را به همراه داشتید و این نشان از تدبیر بالای شما بود.

جهانگیری افزود: در اتاق تهران، بعد از برجام ستاد اقتصادی پسابرجام بود و ما با تاسیس این ستاد و بکارگیری ابزارهایی که بتواند شرایط سرمایه گذاری را در کشور مهیا کند و با تشکیل کمیته های کاری در حوزه های سرمایه گذاری و بررسی فرایندها توانسته ایم پیشرفت ها و دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

نایب رییس اتاق تهران درباره رویکرد وزارت خارجه به بخش های اقتصادی نیز گفت: اگر چه اولویت نخست سفارتخانه ها و نمایندگان ایران دیپلماسی سیاسی است، اما ما به عنوان فعالان دیپلماسی اقتصادی انتظار داریم نمایندگان ایران در کشورهای مختلف در گسترش همکاری های اقتصادی نیز ایفای نقش کنند.

وی افزود: تجربه کشورهای در حال توسعه که به دنبال معرفی کشورشان برای جذب سرمایه گذاری خارجی هستند، نشان می دهد وزارت خارجه و سفارتخانه های آنها نقشی کلیدی را در این حوزه ایفا می کنند؛ بنابر این انتظار ما این است که شرایطی در وزارت خارجه ایجاد شود که با کمک این ظرفیت ها بتوانیم در معرفی بسته های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی بیش از گذشته فعالیت داشته باشیم.

جهانگیری گفت: مهمترین نکته ای که امروز بخش خصوصی از وزارت خارجه انتظار دارد، همانطور که در حوزه دیپلماسی سیاسی پیش قدم بودید و توانستید کاری کارستان را انجام دهید، امیدواریم در حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی با کمک سایر دستگاه ها بتوانید به مدد کشور و بخش خصوصی بیاید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین