نوبخت در بندرعباس مطرح کرد:

پرداخت بدهی کشاورزان توسط دولت/ طرح‌های مسکن مهر تا پایان‌ ‌دولت تکمیل می‌شود

نوبخت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: مجموعه بدهی بخش کشاورزی به بانک‌ها باید تفکیک شود تا برای بدهی‌های وام‌های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیز تصمیم‌گیری کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: محمدباقر نوبخت عصر امروز در سیزدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به مصوبه دولت برای رفع مشکل بدهی بانکی کشاورزان اظهارداشت: براساس مصوبه هیئت دولت برای تسهیلاتی که اصل آن کمتر از  100 میلیون تومان باشد، کشاورزان هر مقدار سود و جریمه به بانک بدهکار باشند، دولت آن را پرداخت می‌کند.

وی بیان‌داشت: مجموعه بدهی بخش کشاورزی به بانک‌ها باید تفکیک شود تا برای بدهی‌های وام‌های بیش از 100 میلیون تومان نیز تصمیم‌گیری کنیم.

معاون ربرنامه‌ریزی ئیس جمهور با بیان اینکه ردیف ویژه‌ای برای توسعه استان هرمزگان در نظر گرفته‌ایم، افزود: برنامه دولت برای هرمزگان توسعه جزایر این استان است چون هر کدام از این جزایر ظرفیت‌های بزرگی دارند و باید در راستای شاهد شکوفایی این جزایر تلاش کنیم.

نوبخت تصریح‌کرد: در برنامه ششم توسعه نیز دولت چهار محور را اولویت قرار داده که در محور مکانی، منطقه مکران در اولویت این برنامه قرار دارد.

وی با بیان اینکه در بودجه 96 مبلغ 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اولویت‌های آب و فاضلاب و محیط زیست و شبکه ریلی قرار داده‌ایم، تصریح‌کرد: 2 هزار و 500 میلیارد تومان از این اعتبار برای بخش آب و از جمله مجتمع‌های آب روستایی اختصاص می یابد که هرمزگان نیز می تواند از این اعتبارات بهره مند شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت یازدهم مصمم است تا پایان این دوره از دولت تمامی طرح‌های مسکن مهر را تکمیل کند، بیان‌کرد: در سال جاری  هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات این بخش از جمله برای تامین آب و برق پرداخت شده است.

نوبخت به پرداخت 4 هزار میلیارد تومان اعتبار در 2 ماه گذشته به وزارت آموزش و پرورش اشاره‌کرد و بیان‌داشت: 2 هزار و 700 میلیارد تومان از این مبلغ برای مطالبات پاداش بازنشستگی فرهنگیان پرداخت شد و هزار و 300 میلیارد تومان به نوسازی مدارس اختصاص یافت.

وی بیان‌کرد: استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در اولویت نوسازی مدارس قرار دارند و باید پیگیری شود تا سهم هرمزگان از این اعتبار متناسب با کمبودها اختصاص یابد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین