امیر سیاری در جمع خبرنگاران عنوان کرد:

برگزاری رزمایش دریایی "ولایت ۹۵" در شمال اقیانوس هند/ الحاق زیردریایی کلاس فاتح و ناوشکن سهند در آینده نزدیک

امیر سیاری

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در آینده نزدیک قطعا به سمت اقیانوس اطلس و آرام دریانوردی‌های متعددی داریم و در آخر بهمن‌ماه جاری رزمایش دریایی ولایت ۹۵ در شمال اقیانوس هند و مدار ۱۰ درجه شمالی برگزار می‌کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، امیر دریادار سیاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی دریایی با توجه به اینکه در بحث ماموریت‌های دفاعی دریایی به‌ویژه اقتصادی، در دریاهای آزاد در راستای حفظ منافع کشور تلاش می‌کند توانسته تا امروز با حضور در دریای آزاد تا مدار 10 درجه یعنی خلیج عدن و باب‌المندب در بحث حفاظت از کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها به‌عنوان دستاوردی ارزشمند نقش موثری ایفا کند.

وی افزود: تا امروز امنیت نزدیک به 4000 فروند کشتی تامین شده تا اقتصاد کشور حفظ شود، این موضوع را باید توسعه دهیم؛ باید هر جایی که لازم باشد اگر خطوط انتقال انرژی و یا کالاهای تجاری ما مورد ناامنی قرار گیرد، بتوانیم از آن‌ها دفاع کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: در بُعد دیپلماسی دریایی برای نشان دادن توانمندی‌های نظام و انتقال فرهنگ، ناوهای ما به همه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و جنوب شرق آسیا سفر کرده‌اند و در آینده نزدیک قطعا به سمت اقیانوس اطلس و آرام دریانوردی‌های متعددی داریم و در آخر بهمن‌ماه جاری رزمایش دریایی ولایت 95 در شمال اقیانوس هند و مدار 10 درجه شمالی برگزار می‌کنیم که بیانگر اقتدار ما است.

دریادار سیاری افزود: در بحث ساخت و سازها نیز، در آینده نزدیک زیردریایی کلاس فاتح و ناوشکن سهند و ناو موشک انداز دیگری به توان جمهوری اسلامی ایران الحاق می‌کنیم، آینده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در عدم دراز شدن دست نیاز به سوی کشورها و تکیه بر توان و دانش جوانان توانمند و نخبه ایرانی می‌بینیم.

وی تصریح کرد: در شمال و جنوب سواحل زیادی داریم که مهمترین ساحل آن‌ها مکران است چراکه از آن‌جا به آب‌های آزاد جهان دسترسی داریم. مقام معظم رهبری نیز فرمودند اینجا یک گنج شود، اگر سواحل مکران آباد شود کرانه‌ها نیز آباد می‌شود و قطعاً در بحث توسعه دریامحور کشور موفق می‌شویم. با توجه به کمبودها اگر به منافع دریایی شامل انرژی نو و فسیلی و گردشگری و منابع غذایی توجه کنیم، می‌توانیم بسیاری از نیازمندی‌های کشور را تامین کنیم و توسعه دریامحور در کشور داشته باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: توسعه مکران می‌تواند نیازمندی‌های کشور را  زیر سایه امنیتی که نیروی دریایی فراهم می‌کند، محقق شود و آبادانی این منطقه برای کشور مهم است. نیروی دریایی با وجود محدودیت‌های مکران مستقر شده است، با طرح‌های دولت و همایش‌هایی که برگزار شد، امیدواریم این منطقه بیشتر توسعه یابد.

دریادار سیاری در خاتمه تاکید کرد: نیروی دریایی نه با قدرت 100 درصدی بلکه 1000 درصدی در برابر تمامی دشمنان می‌ایستد و ذره‌ای از آن‌ها غافل نمی‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین