سفارت فرانسه خبر داد:

مقامات ۶۰ شرکت فرانسوی به همراه وزیر خارجه به ایران سفر می‌کنند

"ژان مارک ارو"، نخست وزیر فرانسه

سفارت فرانسه در ایران در بیانیه مطبوعاتی خود از سفر روسای ۶۰ شرکت فرانسوی به همراه وزیر خارجه این کشور به ایران خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: سفارت فرانسه در ایران به مناسبت سفر وزیر خارجه این کشور به ایران یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد. متن این بیانیه در ادامه آمده است:

آقای ژان مارک ارو در تاریخ 30 و 31 ژانویه به ایران سفر خواهد کرد. او که در این سفر با رئیس جمهور وحانی ملاقات می‌کند گفتگوهایی به ویژه با همتای خود آقای محمدجواد ظریف خواهد داشت.

آقای ارو با مخاطبان خود به جمع‌بندی ای درباره اجرای توافق هسته‌ای وین که در تاریخ 14 ژوئیه 2015 به امضا رسید و فرانسه هم در به ثمر رسیدن آن نقش بسزایی داشت خواهد پرداخت و نیز بر اهمیت رعایت کامل تعهدات همه طرفهای قرارداد تاکید خواهد نمود.

وزیر امور خارجه و توسعه بین‌المللی در کنار همتای خود ریاست اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه را بر عهده خواهد داشت. همچنین هیاتی متشکل از حدود شصت شرکت فرانسوی او را در این سفر همراهی خواهد کرد. قرار است تعدادی از این شرکتها قراردادهایی را با شرکتهای ایرانی خود به امضا برسانند. این سفر همچنین امکان مطرح کردن همکاری‌های دوجانبه را در زمینه تحقیقات، آموزش عالی و فرهنگ میسر خواهد کرد.

آقای ژان مارک ارو به نقش ایران در منطقه و بحران‌ةای سوریه، یمن و عراق نیز خواهد پرداخت. او بار دیگر تاکید خواهد کرد که راه‌حل این نزاع‌ها سیاسی و است و تنها راه‌حل سیاسی که می‌تواند صلح و ثبات را به خاورمیانه بازگرداند و مبارزه با تروریسم را تقویت بخشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین