رقابت‌های بین‌المللی کشتی - فرانسه

قهرمانی حاجی‌پور، طاهری و قاسمی منجزی/ پایان کار نمایندگان ایران با ۳ مدال طلا و یک برنز

کشتی فرنگی

تیم پنج نفره کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرانسه به ۳ مدال طلا و یک برنز رسید.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی پاریس، روزهای 9 و 10 بهمن ماه برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط محسن حاجی پور، رامین طاهری و امیر قاسمی منجزی در اوزان 59، 80 و 130 کیلوگرم صاحب مدال طلا، علی اکبر حیدری در وزن 98 کیلوگرم صاحب مدال برنز و علی ارسلان در وزن 66 کیلوگرم صاحب عنوان پنجم شد.

در روز دوم این رقابت ها چهار نماینده کشتی فرنگی کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند که نتایج آن ها به شرح زیر است:

در وزن 59 کیلوگرم محسن حاجی پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل ژانسیریک سارسنبایف از قزاقستان با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی تگیران گالوستیان از فرانسه را با نتیجه 8 بر 3 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حاجی پور در دیدار پایانی میرامبک آیناگولوف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و قهرمان شد.

در وزن 66 کیلوگرم علی ارسلان در دور اول با نتیجه 9 بر صفر آندرس وتسچ از سوئیس را شکست داد وی در دور بعد نیز ماماداسا سیلا از فرانسه را با نتیجه 10 بر 2 شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. ارسلان در این مرحله بنورگلیم کاندیک از قزاقستان را با نتیجه 7 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ارسلان در این مرحله مقابل ماتئوس برناتک قهرمان زیر 23 ساله های اروپا از لهستان با نتیجه 9 بر 4 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد اما در این دیدار نیز مقابل مارتین توث از مجارستان با نتیجه 10 بر 8 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 80 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول دامیان دیتسچ از سوئیس را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد وی در دور بعد مقابل الکس کسیدیس از سوئد با نتیجه 6 بر 2 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. طاهری در این مرحله با نتیجه 5 بر یک دراگوتین دوکیس از فرانسه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این مقابل پیتر ناگی از مجارستان با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر یک لوک زانتون از فرانسه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه 9 بر صفر اسکار مارویک از نروژ را شکست داد و به عنوان نخست دست یافت.

در روز نخست این مسابقات علی اکبر حیدری نماینده وزن 98 کیلوگرم کشورمان به مدال برنز دست یافت.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین