فرمانده پلیس فرودگاه‎‌های کشور خبر داد:

دستگیری باند کلاهبرداری خانوادگی در فرودگاه مهرآباد

سردار حسن مهری

فرمانده پلیس فرودگاه‎‌های کشور از دستگیری باند کلاهبرداری خانوادگی در پوشش قرعه‌کشی برنامه‌های تلوزیونی، توسط ماموران آگاهی پلیس فرودگاه مهرآباد خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار "حسن مهری" با اشاره به دستگیری یک باند کلاهبرداری خانوادگی توسط پلیس فرودگاه، اظهار کرد: یکی از کارمندان فرودگاه مهرآباد با حضور در پلیس آگاهی این فرودگاه در رابطه با یک فقره کلاهبرداری تلفنی طرح شکایت کرد.

وی افزود: این شخص با یک تماس تلفنی که ادعا کرده بود از روابط عمومی صدا و سیما تماس می گیرد و خبر برنده شدن جایزه 12 میلیونی در قرعه‌کشی برنامه زنده تلوزیونی را برای او دارد، اغفال شده و با حضور پای یک دستگاه عابر بانک و استفاده از زبان انگلیسی شرایط را فراهم کرده بود تا کلاهبرداران میلغ 35میلیون ریال از حساب او برداشت کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه‎‌های کشور ادامه داد: پس از بررسی حساب افرادی که وجه برداشت شده به حساب آنها واریز شده بود، مشخص شد پول به حساب بانکی دو خانم واریز شده و پس از آن در یک مغازه طلا فروشی برداشت شده بود.

این مقام انتظامی گفت : با احضار یکی از دو خانم و انجام بازجویی ،وی اقرار کرد که کارت عابر بانکش در اختیار یکی از بستگان وی قرار دارد، که این مرد نیز با انجام یک عملیات توسط همکاران ما دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه این متهم پس از انجام بازجویی های فنی به کلاهبرداری های خانوادگی به همراه پسرش و نیز برادر همسر پسر خود و کلاهبرداری با همین شیوه و شگرد از 30 نفر اعتراف کرد و افزود: متهمان این پرونده با 14 خط تلفن جمعا دو هزار و 646 تماس و 1100 پیامک با مال باختگان داشتند.

سردار مهری با بیان اینکه پس از شناسایی منزل متهم دیگر، وی توسط ماموران دستگیر و از منزلش مقادیری مواد مخدر شیشه و تعداد زیادی کارت عابر بانک ،سیم کارت تلفن همراه کشف شد، گفت: تا کنون مبلغ 3 میلیارد و 498 میلیون و 623 هزارو 529 ریال وجوه با 31 عدد کارت عابر بانک های مختلف و به نام مال باختگان توسط متهمان کلاهبرداری شده بود، شناسایی شد.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه این پرونده تا کنون 17 نفر شاکی دارد ،به شهروندان توصیه کرد: تحت هیچ شرایطی شماره کارت عابر بانک خود را در اختیار افراد ناشناس قرار نداده و به محض مفقود شدن کارت عابر بانک اقدامات قانونی جهت غیر فعال کردن آن را سریعا انجام دهند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در پایان گفت: افرادی که پیش از این، به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند جهت پیگیری و تشکیل پرونده به پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد مراجعه کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین