نماینده سابق مجلس احتمال تغییر در وزارت اقتصاد را تایید کرد

روایت احمد توکلی از خستگی و گلایه‌های طیب‌نیا از کار در وزارت اقتصاد/ توکلی: طیب‌نیا گفت اوضاع بر وفق مرادش نیست!

علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید وزارت اقتصاد و دارایی

توکلی گفت: چندی پیش در مراسم مرحوم هاشمی آقای طیب نیا به من گفتند خیلی خسته شدند؛ ایشان از این کار خسته است وانگار شرایط مطابق حال او سیر نمی کند.

به گزارش «نسیم آنلاین» قدس آنلاین نوشت: احمد توکلی، نماینده سابق مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» درواکنش به اظهارات علی طیب نیا، وزیر اقتصاد دولت تدبیر و امید در واپسین ماه های باقی مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مبنی بر اینکه دیگر وزیر نخواهد شد، اظهار داشت: از این وجه که آقای طیب نیا در زمانی که به بحث تغییر نزدیک می شویم اعلام کنند می مانند یا خیر، مسئله ای طبیعی است و تعجبی ندارد! و من چیز خاصی حس نمی کنم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه به تغییرات نزدیک می شویم زمان اعلام نظر برای ادامه فعالیت کابینه فرا رسیده؛  وزرا هم از این حیث مورد سوال قرار می گیرند و باید اعلام کنند هستند یانه! شاید آقای طیب نیا فرض می داند این دولت باقی می ماند و از این حیث اعلام کرده که خود نخواهد ماند؛ که البته این فرض محتملی است و قطعی نیست اما به هر حال طبیعی است وزیری که مایل نیست ادامه صدارت بدهد، بگوید که در دولت بعد نمی ماند.  

توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا علت عدم تمایل به ماندن آقای وزیر  در دولت را می توان نارضایتی از وضع موجود دانست به دیدار اخیرش با وزیراقتصاد دولت تدبیر و امید در حاشیه مراسم ترحیم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، اشاره کرد و گفت: چندی پیش در مراسم مرحوم هاشمی آقای طیب نیا به من گفتند خیلی خسته شدند؛ ایشان از این کار خسته است وانگار  شرایط مطابق حال او سیر نمی کند.

علی طیب‌نیا  روز دوشنبه  ۴ بهمن ماه طی مصاحبه ای با روزنامه شرق می گوید:‌ "در دولت بعدی نخواهم ماند. امکان ندارد. بمانم که چه؟ می‌روم دانشگاه درسم را می‌دهم، انتقادم را می‌کنم، کارهای پژوهشی‌ام را پیش می‌گیرم، حقوقم هم بیشتر است، فحش هم کمتر می‌خورم. "

شایان ذکر است روابط عمومی وزارت اقتصاد در واکنش به طرح بحث عدم تمایل وزیر برای ماندن در سمت فعلی اش از سوی روزنامه شرق طی اطلاعیه ای متذکر شده است: "آنچه خبرنگار محترم روزنامه شرق در بخش مقدماتی گفتگو آورده، به گفته صریح وی، برداشت شخصی ایشان از صحبت های وزیر اقتصاد در هنگام خداحافظی و به عبارتی کاملا به طور غیررسمی بوده است. متاسفانه این نقل قول از سخنان غیررسمی وزیر اقتصاد، ناقص و تحریف شده است و برداشتهای نادرستی را القا می کند".

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین