وزیر ارتباطات:

سیستم بانکی در پرداخت از طریق تلفن همراه خوب عمل نمی‌کند

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمانان غرفه «نسیم» در هفتمین روز نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

«محمود واعظی» گفت: سه سال پیش نظام بانکی از نظر الکترونیک از بخش ارتباطات جلو بود، اما اکنون این روند بر عکس شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد سیستم بانکی در باره پرداخت از طریق تلفن همراه انتقاد کرد و گفت: اکنون نظام بانکی کشور از سیستم ارتباطات عقب مانده است.

«محمود واعظی» روز دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی همراه اول گفت: سه سال پیش نظام بانکی از نظر الکترونیک از بخش ارتباطات جلو بود، اما اکنون این روند بر عکس شده است.

وی تاکید کرد، سیستم بانکی در رابطه با پرداخت از طریق تلفن همراه خوب عمل نمی کند که باید خود را در این زمینه اصلاح کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان این که بانک مرکزی بیش ازحد احتیاط می کند، گفت: پرداخت از طریق تلفن همراه یک راهکار خوب است که باید سیستم بانکی آن را بپذیرد.

واعظی ادامه داد: اگر قرار است دولت الکترونیک خدمات خود را به مردم ارایه دهد این کار بدون پرداخت موبایلی کامل نخواهد بود.

وی امضای امن را گام مثبتی ارزیابی کرد و در عین حال آن را کافی ندانست و بر راه اندازی پرداخت از طریق تلفن همراه (موبایل پیمنت mobile payment ) تاکید کرد.

وی بهانه بانک مرکزی برای استفاده نکردن از پرداخت موبایلی را موجه ندانست و گفت: باید پرداخت از طریق تلفن همراه بر بستر رایانش ابری انجام شود تا مشکلی ایجاد نشود.

امروز پروژه امضای امن با مشارکت شرکت خدمات انفورماتیک ایران و همراه اول در محل شرکت ارتباطات سیار ایران کلید خورد.

امضای امن که در آینده نزدیک وارد مرحله تجاری سازی می شود، به مشترکان تلفن همراه اجازه می دهد فعالیت های بانکی خود را با این نوع امضا وارد مرحله جدیدی کنند.

مشترکان تلفن همراه با این خدمت می توانند پرداخت های خود را در نظام بانکی بهتر از گذشته و امن تر انجام دهند. امضای مذکور علاوه بر نظام بانکی قابلیت کاربرد را در دستگاه های اجرایی دیگر دارد.

عضو هیات دولت یازدهم در ادامه با بیان این که تجارت الکترونیک در ایران هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است، عنوان کرد: رشد این بخش ضرورت استفاده از نظام پرداخت بر مبنای تلفن همراه را دو چندان خواهد کرد.

واعظی به فراهم شدن همه زیرساخت های لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: تنها در بخش دسترسی عقب ماندگی وجود داشت که با اقدام های انجام شده برای توسعه نسل های سوم و چهارم تلفن همراه دغدغه بخش دسترسی هم در حال برطرف شدن است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تجمیع فرکانسی در توسعه شبکه ملی اطلاعات را گام مثبتی ارزیابی کرد و گفت: تجمیع سبب افزایش سرعت در دسترسی خواهد بود.

عضو کابینه دولت یازدهم به سرعت ایجاد شده بر بستر شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: این سرعت رضایت همگانی را به دنبال داشته و کسی با سرعت این شبکه مخالفتی نکرده است.

واعظی گفت: اکنون در بخش دسترسی ثابت نیز اقدام های بسیار خوبی در حال انجام است که نیازمند رفع مشکل های مالی این بخش است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین