وزیر بهداشت در مراسم بزرگداشت روز پرستار:

مطالبات کادر درمانی پرداخت نشود، تأمین‌اجتماعی باید پاسخگو باشد/خبر خوشی برای پرستاران ندارم

قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات از سوی بیمه‌ها به ویژه سازمان تامین اجتماعی، گفت: اگر تامین اجتماعی مطالبات را پرداخت نکند مشکلاتی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی پیش می‌آید که خود این سازمان باید پاسخگو باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پرستار در سالن اجلاس سران، اظهار داشت: تعداد پرستاران در کشور نسبت به تعداد پرستاران کشورهای منطقه به ازای هر تخت بیمارستانی، بسیار پایین است و برای رسیدن به متوسط تعداد پرستاران در کشورهای منطقه، تعداد پرستاران فعلی در کشور باید حداقل سه برابر افزایش پیدا کند بنابراین فشار کاری زیادی بر روی جامعه پرستاری است و ممکن است حقوق مردم و پرستاران، مغفول بماند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت مراقبت بیشتر از مردم در بیمارستانها و مراکز درمانی، گفت: در نظام سلامت نیاز زیادی به بهیار و کمک بهیار وجود دارد چراکه در حال حاضر، وظایف آنها مانند انتقال ویلچر و برانکارد را همراهان بیماران انجام می دهند بنابراین با کمبود نیرو روبرو هستیم و امیدواریم که اگر امسال این اتفاق رخ نداد در دولت آینده حتما کمبود نیرو جبران شود زیرا در افزایش رضایتمندی مردم بسیار مهم و موثر است.

هاشمی با اشاره به معوقات جامعه پزشکی، پرستاری و سایر گروه های پزشکی و غیرپزشکی، اظهار داشت: مجلس اقدام بزرگی را انجام داد و بخش سخت کار این بود که مجلس با پرداخت این معوقات، موافقت کند و در حال حاضر بیش از 5 ماه از مصوبه مجلس گذشته و با وجود اینکه بخشی از مطالبات کادر درمانی پرداخت شده، اما هنوز برخی از همکاران ما بلکه اکثریت آنها بیش از یکسال است که مطالبات خود را دریافت نکرده اند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: معاون اول رییس جمهور قول داد که دولت بتواند تا قبل از پایان سال، معوقات کادر درمانی را پرداخت کند و بیمه ها حتما باید به تعهدات خود عمل کنند و تامین اجتماعی هم که حق بیمه درمان را دریافت کرده باید بدهی خود به بیمارستانهای دولتی را پرداخت کند که در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی برای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به وجود آید که مسئولان این سازمان باید پاسخگوی این مشکلات باشند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: متاسفانه خبر خوشی برای پرستاران ندارم همه ما می دانیم که این قشر مهربان و زحمت کش و دارای کار سخت و ویژه مراقبت از جان انسانها، چه جایگاه والایی دارند. متناسب با جایگاهی که دارند، انتظار است که در جامعه، بیش از این مورد احترام قرار گیرند و حق و حقوق آنها مورد توجه مسئولان قرار گیرد و به تعریف و تمجید اکتفا نشود و وضعیت معیشتی، سلامتی خود و خانواده آنها در نظر گرفته شود.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که جامعه پرستاری در آینده، بیشتر مورد تکریم جامعه و مسئولان قرار گیرد چرا که احترام به آنها، احترام به خودمان، جسم، والدین و فرزندانمان است.

هاشمی با بیان اینکه جامعه پزشکی و پرستاری همیشه باید محترم بماند، گفت: این قشر زحمت کش واسطه ای بین خدا و مردم برای شفای بیماری آنها هستند./

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین