باهنر در اصفهان:

لشکر بیکاری تهدیدی جدی برای کشور است/ کاهش تورم بدون رونق توجیهی ندارد/ طرح عبور از روحانی بازار گرمی اصلاح‌طلبان است

باهنر

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: لشکر بیکاری در کشور تهدیدی جدی برای فاصله بین مردم و حاکمیت است اما اگر رونق اقتصادی هم ایجاد شود به این معنا نیست که همه بیکارها شاغل می‌شوند.

به گزارش «نسیم آنلاین» فارس نوشت: از اصفهان، محمدرضا باهنر صبح امروز در مراسمی که با عنوان فرصت‌ها و تهدیدهای انتخابات 96 در کتابخانه مرکزی شهرداری اظهار کرد: طوماری که برای انقلاب وجود دارد بلند و افتخارآمیز است، بعضی‌ها می‌گویند وضع رفاه قبل از انقلاب بهتر بود اما آن زمان 35 میلیون جمعیت بود و امروز با هفتاد میلیون جمعیت سالی یک میلیون ماشین می‌خرند.

وی افزود: امروز 100 میلیون سیم‌کارت در کشور در حال کار کردن است و بعضی‌ها می‌گویند رفاه بدتر شده و این بی‌انصافی است.

دبیر کل جامعه مهندسان کشور ادامه داد: کاستی‌ها را انکار نمی‌کنیم اما یک زمانی شاخصه‌های بهداشت این بود از هر هزار کودک 72 نفر بعد از تولد می‌مردند و این عدد الآن 17 نفر است و الآن در موضوع بهداشت در آسیا سوم هستیم.

باهنر تأکید کرد: نمک‌نشناسی برای انقلاب نکنیم، همه دولت‌ها کارها را انجام داده‌اند حالا یکی بیشتر و یکی ضعیف‌تر کار کرده است.

وی با اشاره به تهدیدهای پیش روی کشور، تصریح کرد: لشکر بیکاری در کشور تهدیدی جدی برای فاصله بین مردم و حاکمیت است اما اگر رونق اقتصادی هم ایجاد شود به این معنا نیست که همه بیکارها شاغل می‌شوند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: خبری از رونق اقتصادی نیست، مسؤولان باید مردم را هم از رکود عبور دهند؛ بله اگر همه‌جا را بهشت‌زهرا کرد و اقتصاد متقاضی نداشته باشد معلوم است که تورم صفر می‌شود، چرخ اقتصاد باید بچرخد.

دبیر کل جامعه مهندسان کشور ادامه داد: یک ماه فروش نفت بالا می‌رود بعد می‌گویند هفت درصد رشد اقتصادی داشتیم اما جوجه را آخر پاییز می‌شمارند و کل رشد اقتصادی سال مهم است.

باهنر با بیان اینکه خانواده‌ای که سه میلیون درآمد دارد دیگر نیازمند یارانه نیست و باید یارانه‌ها را مدیریت کرد، گفت: اگر با این پول کار عمرانی می‌شد بیکاری هم کم‌کم رفع می‌شد، گاهی تدبیر هست، شجاعت نیست و گاهی شجاعت هست و تدبیر نیست.

دبیر کل جامعه مهندسان کشور افزود: ضریب جینی مقداری اصلاح شده اما باز می‌تواند بهتر شود و برداشت من این است که ریزش رأی دولت یازدم ریزش بالایی است و نارضایتی در کشور بالا است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: اگر رونقی هم هست به ذائقه مردم نچسبیده و بعضی از شاخصه‌های اقتصادی با دو سال تأخیر خود را نشان می‌دهند.

وی در مورد یک نقطه مثبت دولت بیان داشت: احساس می‌کنند رقیب جدی ندارند و بعد از این که قرار شد آقای احمدی‌نژاد نیاید خیلی‌ها شروع به گرم کردن خودشان کردند.

دبیر کل جامعه مهندسان کشور در ادامه اظهار داشت: شرط لازم پیروزی اصول‌گرایی وحدت است  چرا که کشور یک رئیس‌جمهور بیشتر نمی‌خواهد؛ باید یک جریان پرشور انقلابی در کشور شکل بگیرد، دنبال این هستیم جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به عنوان یک جبهه بزرگ نیروهای انقلابی جلو رود.

باهنر با اشاره به اینکه اگر این رودخانه پرشور شود، دیگران خود را باید با این رودخانه تنظیم کنند، تصریح کرد: می‌خواهیم یک رقابت اخلاق‌مدارانه داشته و تهدید و تهمت و ... نداشته باشیم؛ دوقطبی نشدن به معنای عدم رقابت نیست بلکه این است که جریانی مانند 88 به وجود نیاید و از همین الآن کاندیداها باید تمکین خود از نتیجه انتخابات را اعلام کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: روحانی یکسری مزایا و معایبی دارد، تجربه نشان داده است که رئیس‌جمهورها معمولاً دو دوره‌ای هستند اما ممکن است خلاف این به وجود بیاید و با توجه به رأی آقای روحانی که خیلی نزدیک به نیم بود؛ اگر انتخابات به مرحله دوم برود وی موفق نخواهد شد.

نماینده ادوار مجلس در پایان گفت: جریانات اصلاح‌طلب اگر حرفی می‌زنند بازار گرمی است و حتماً از روحانی عبور نخواهند کرد.

باهنر با اشاره به اینکه با خیلی از شخصیت‌ها و گروه‌ها در مورد وحدت صحبت کردیم، اظهار داشت: برخی معتقدند به جای وحدت حزبی وحدت گفتمانی ایجاد کنید اما امید هست در جبهه اصول‌گرایی وحدت داشته باشیم.

وی افزود: چند ماه قبل مرحوم هاشمی گفت اگر از روحانی حمایت نمی‌کردیم رای نمی‌آورد اما مسأله رقابت نهایی است که مربوط به روز آخر بود و نزدیک به 20 درصد مردم تا یک روز مانده به انتخابات تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رای می‌دهند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در مورد رئیس‌جمهور جدید آمریکا هم اظهار داشت: شخصیت شناسی ترامپ کار جدی مطالعاتی می‌خواهد، وی اولین رئیس‌جمهوری است که تاجر است و در سابقه سیاسی خودش چند مرتبه جابجایی در احزاب داشته و بعضی از مواضع ترامپ متناقض است چند ماه می‌گذرد تا او خودش را پیدا کند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین