معاون رئیس قوه‌قضائیه عنوان کرد:

نمایندگان مجلس در طرح تعدیل اعدام مواد مخدر عجله کردند

خدائیان رئیس دادگستری فارس

معاون حقوقی رئیس قوه‌قضائیه اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح تعدیل مجازات اعدام در جرایم مواد مخدر عجله کردند و فقط بخش‌های مربوط به اعدام و حبس ابد را مطرح کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین» ذبیح‌الله خدائیان در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سئوال که چند روز پیش حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفته بود قوه‌قضائیه در ارتباط با طرح تعدیل مجازات اعدام در جرایم مواد مخدر از مجلس مهلت خواسته تا نظرات خود را اعلام کند اظهار کرد: طرحی که هم اکنون در مجلس مطرح است را بررسی و نظرات‌مان را به کمیسیون قضایی اعلام کردیم و اکنون منتظریم ببینیم نمایندگان مجلس چه تصمیمی می‌گیرند.

این مقام عالی قضایی در پاسخ به این سئوال که آیا دستگاه قضایی با طرح تعدیل مجازاتِ جرایم مواد مخدر با کیفیت فعلی موافق است یا خیر گفت: خیر؛ پیشنهاد اصلی ما این بود که تمام قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاح شود و فقط بحث مجازات اعدام دیده نشود.

خدائیان اضافه کرد: اقداماتی که جنبه پیشگیرانه دارد، راه‌های جلوگیری از فرار مجرمین و اقدامات موثر در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور باید در این طرح دیده شود؛ به عبارت دیگر هم اقدامات پیشگیرانه و هم مجازات‌ها، مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد. 

به گفته معاون حقوقی قوه قضائیه، متاسفانه نمایندگان مجلس عجله کردند و فقط قسمت مربوط به اعدام و حبس ابد دیدند.

وی یادآور شد: ما فعلاً نظرات اصلاحی خود را به کمیسیون قضایی مجلس ابلاغ کرده‌ایم اما معتقدیم اصلاح کل قانون باید در دستور کار قرار گیرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین