شرق: اصلاح طلبان خواستار "ارتباط نزدیک‌ با مقام‌ معظم رهبری" هستند

رونمایی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان در "دوره پساهاشمی"

صفحه نخست روزنامه‌های صبح کشور

روزنامه اصلاح‌طلب شرق در شماره امروز خود با تیتر "ارتباط نزدیک‌ با مقام‌ معظم رهبری" از زبان محمدرضا تابش خواهرزاده رئیس دولت اصلاحات، از استراتژی جدید اصلاح طلبان رونمایی کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»‌، روزنامه اصلاح‌طلب شرق در شماره امروز خود با تیتر "ارتباط نزدیک‌با مقام‌ معظم رهبری" از زبان محمدرضا تابش خواهرزاده رئیس دولت اصلاحات، از استراتژی  جدید اصلاح طلبان رونمایی کرد.

در شماره امروز روزنامه شرق آمده است:

نایب‌رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: «باید تلاش کنیم ارتباط نزدیک با رهبری اتفاق بیفتد؛ چراکه این عدم ارتباط برای ما ضعف و خلأ است و از آن طرف باعث سوءاستفاده جریان رقیب می‌شود». محمدرضا تابش این سخنان را به «خبرآنلاین» گفته است. او در پاسخ به این سؤال که آیا فرد خاصی قرار است این ارتباط را ایجاد کند یا اصلاح‌طلبان برنامه خاصی برای برقراری چنین ارتباطی دارند، گفت: «این تقاضا از سوی گروه‌ها و طیف‌های مختلف اصلاح‌طلب خدمت ایشان ارائه شده است، ان‌شاءالله که مورد پذیرش قرار گیرد و مکانیسم آن را نیز باید خود ایشان تعیین کنند که به چه صورتی باشد».

این عضو شورای‌عالی اصلاح‌طلبان همچنین درباره سخنان اخیر سخنگوی حزب کارگزاران که خواستار ارتباط مستقیم اصلاح‌طلبان با رهبری بعد از درگذشت آیت‌الله هاشمی شده بود نیز گفت: «بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب که مورد شناخت و وثوق رهبری نیز هستند، ملاقات و ارتباط با ایشان دارند، ولی این ارتباط نزدیک نیست و ما درصدد هستیم که این ارتباط برقرار شود». اما این اولین‌بار نیست که اصلاح‌طلبان درباره لزوم ارتباط با مقام معظم رهبری سخن می‌گویند. چندی پیش و پس از فوت آیت‌الله هاشمی، «حسین مرعشی»، سخنگوی حزب کارگزاران به روزنامه آرمان گفته بود: «در شرایط کنونی بخشی از گروه‌های سیاسی تقاضا دارند که پس از رحلت آیت‌الله هاشمی ارتباط این گروه‌ها به صورت مستقیم با مقام معظم رهبری برقرار شود... در مرحله اول ما منتظر خواهیم ماند تا نظر مقام معظم رهبری را در این زمینه مشاهده کنیم. با وجود این، این مطالبه به صورت جدی در جریان اصلاحات وجود دارد».

پیش از این هم «اسحاق جهانگیری»، سال ١٣٩١ در برنامه شناسنامه گفته بود: «جریان اصلاح‌طلب، یکی از جریان‌های ریشه‌دار انقلاب اسلامی است. رهبری هم تأکید داشته‌اند جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا دو بال نظام به شمار می‌رود. اگر کسی به نام اصلاح‌طلب، بخواهد سرنوشت خود را از سرنوشت نظام اسلامی جدا بداند، دیگر به نظر من آن فرد اصلاح‌طلب به شمار نمی‌رود. اصلاح‌طلب کسی است که با جمهوری اسلامی و انقلاب گره خورده است و برای اعتلا و عظمت ایران و نظام کار می‌کند. این گروه نه حذف‌شدنی است و نه کنارگذاشته‌شدنی و نه می‌تواند با ضد انقلاب رابطه برقرار کند».

او درباره دیدار اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری گفته بود: «جایی که نقطه ثقل نظام و چتر نظام به شمار می‌رود، رهبری است. ما معتقدیم همه جناح‌های سیاسی باید با رهبری رابطه جدی داشته باشند و مطالبات خود را منعکس کنند و نظرات ایشان را بگیرند و از این نظرات استفاده کنند. من جزء کسانی بودم که اگر مطلبی به ذهنم می‌آمد که باید به ایشان برسانم، از راه‌های مختلف موارد را به ایشان منعکس می‌کردم. با توجه به اینکه به انتخابات نزدیک می‌شویم و به صورت طبیعی جایی جز رهبری سراغ نداریم که از دغدغه‌های خود صحبت کنیم، تصمیم گرفتیم خدمت ایشان برسیم و با ایشان صحبت کنیم. ما درخواست دیدار را ارائه دادیم و ایشان هم با روی باز و به‌سرعت درخواست ما را اجابت کردند و با حوصله به صحبت‌های ما گوش دادند. حدود یک ساعت و نیم با ایشان صحبت کردیم. آنجا به‌شوخی گفتم که ما هر بار به خدمت شما می‌رسیدیم از نکات مثبت و کارهایی که انجام شده بود می‌گفتیم اما این بار می‌خواهیم به نکات منفی اشاره کنیم. ایشان با بزرگواری و صبر صحبت‌های ما را شنیدند و در نهایت ما را راهنمایی کردند. البته بیشتر در مورد اوضاع جاری کشور صحبت کردیم و بیشتر نکاتی در این مورد عنوان شد». جهانگیری همچنین درباره مهم‌ترین توصیه رهبری هم گفته بود: «من تا الان هیچ جمله‌ای از این دیدار را مطرح نکرده‌ام. ایشان راجع به مطالبی که ما عنوان کردیم، نظراتی داشتند. تأکید ویژه‌ای که ایشان داشتند این بود که کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند از خودتان دور کنید».

محمدرضا عارف هم اردیبهشت ١٣٩٢ گفته بود: «در شرایط فعلی ارتباط اصلاح‌طلبان با رهبری بهتر شده است». حالا گویا پس از فوت آیت‌الله هاشمی وجود ارتباط مستقیم اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری بیش از پیش بین اصلاح‌طلبان احساس می‌شود. گفته‌های تابش دومین درخواست اصلاح‌طلبان برای این ارتباط است.

تابش در ادامه مصاحبه‌اش در پاسخ به این پرسش که یکی از نگرانی‌های جدی با درگذشت آیت‌الله هاشمی بحث جانشینی سیاسی ایشان در جریان‌های اعتدالی و اصلاحات است، فکر می‌کنید این خلأ را چطور می‌شود پر کرد، گفت: «آقای هاشمی شخصیت بزرگی بود که همه جناح‌ها و گروه‌ها در جمهوری اسلامی از وجود وی نفع می‌بردند و خلأ وجودی‌شان برای همه احساس می‌شود، ما نیز داغداریم که ایشان به عنوان پشتوانه محکم در صحنه‌ها حضور ندارند ولی ایشان ارتباط ارگانیک و تعریف‌شده‌ای با جریان اصلاح‌طلب نداشت». او گفت: «استراتژی اصلاح‌طلبان بعد از فوت آیت‌الله هاشمی تغییری نکرده است، ما در هر صورت اقدامات، فعل و انفعالات، سازوکارها و برنامه‌ریزی‌هایی را که داشتیم با تمام قدرت ادامه می‌دهیم».

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین