سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

انتقادها به عملکرد شهرداری در پلاسکو ترس از زیر سوال رفتن وزارتخانه‌های مسئول است

گفتگوی تفصیلی با سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که اعتراض برخی اهالی بهارستان به گزارش قرائت شده پلاسکو در صحن علنی مجلس بیشتر از جنس عکس العمل‌های سیاسی است، گفت: یک از این اعتراض‌ها از جنس احترام به مردم، حفظ حقوق شهروندان، بررسی ابعاد حادثه و دلسوزی برای آتش‌نشان‌ها نبوده و نیست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با شهرنوشت، با تاکید بر اینکه گزارش های هفته گذشته کمیسیون های تخصصی مجلس که ماموریت بررسی ابعاد این حادثه را برعهده داشتند و گزارش وزیر کشور و شهردار تهران که در صحن علنی قرائت شد ابعاد مختلف حادثه و دلایل بروز این فروریزش ساختمان را مشخص کرده است، تصریح کرد: نمی شود که نکات بارز این گزارش ها نادیده گرفته شود و تنها یک حرف انتقادی را تکرار کرد، این رفتار فرار رو به جلو است. 

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس دهم با اشاره به یکی از انتقادهای مطرح شده در روزهای اخیر مبنی بر اینکه آتش نشان ها کمتر از 2.5 دقیقه در صحنه حادثه حاضر نشده اند، بیان کرد: اگر این رکورد که کمتر از زمان های نرم جهانی است، دروغ است منتقدان بروند و اسناد مدارک خلاف این واقع بیاورند.

وی با یادآوری اینکه مدارک این پرونده حاکی از آن است که شهرداری تهران در زمان گذشته وظایف نظارتی را به درستی انجام داده است، ادامه داد: این انتقادها بیشتر از جنس فرافکنی و ناشی از ترس منتقدانی است که وحشت دارند نوک پیکان انتقادها به سمت وزارت خانه های دولت نشانه برود.

نقوی حسینی صحبت‌های لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در روز ارائه گزارش حادثه پلاسکو در صحن علنی مجلس را موکد این دانست که شهرداری مسئولیت‌های نظارتی‌اش را به درستی انجام داده است و افزود: این گزارش‌ها مشخص کرد که دستگاه‌هایی که ضابط قضایی هستند می‌بایست پیش از وقوع حادثه به این ساختمان مراجعه کرده و جلوی فعالیت‌ها را می‌گرفتند. سوال من از منتقدان این است مگر شهرداری ضابط قضایی است که می‌توانسته جلوی فعالیت‌های واحدهای تجاری ساختمان پلاسکو را بگیرد. اگر عوارض شان را پرداخت نمی‌کردند آن زمان شهرداری می‌توانست مانع فعالیت‌شان شود.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی تمامی داد و فریادهای نمایندگان منتقد عملکرد شهردار تهران را از جنس فرار رو به جلو دانست و گفت: این اقدامات تنها و تنها رفتارهایی سیاسی هستند که تلاش دارند بر خلاف واقعیت‌ها مطرح شوند، به هر حال نمایندگان منتقد دیر یا زود باید مسئولیت دستگاه‌های زیر مجموعه دولت در این حادثه را بپذیرند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین