وزیر نفت پس از دیدار دوجانبه با وزیر امور خارجه و وزیر انرژی ونزوئلا:

اعضای اوپک با قیمت نفت ۶۰ دلاری موافق هستند/ تولید اوپک در ۶ ماه دوم باید اندکی کمتر شود

زنگنه

بیژن زنگنه با اشاره به اینکه قیمت ۶۰ دلار مورد توافق اعضای اوپک است، گفت:‌ بازار نیاز دارد برای ۶ ماهه دوم تولید را کمی کاهش دهد اما این موضوع به بحث و بررسی بیشتری نیاز دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: بیژن زنگنه پس از دیدار دو جانبه با وزیر امور خارجه و وزیر انرژی ونزوئلا گفت: دوستان ونزوئلایی ما هر از گاهی به منظور تحکیم روابط بین اعضای اوپک سفرهایی انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: روابط ایران و ونزوئلا یک روابط راهبردی است و سال‌های طولانی است که مواضع مشترکی را این دو کشور در میان اعضای اوپک دارند.

زنگنه گفت:‌ روابط ایران و ونزوئلا بسیار به هم نزدیک بوده و همانطور که وزیر امور خارجه ونزئولان نیز در جلسه تأکید کردند هیچ چیز نتوانسته این روابط را سست کند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بازار نفت خوب است و هر روز نیز بهتر می‌شود، اظهار داشت: در شرایط فعلی می‌بینیم که اعضای اوپک و غیر اوپک به قولی که داده‌اند پایبند هستند و این موضوع موجب شده است که بازار عکس‌العمل مثبتی را از خود نشان دهد.

این مقام مسئول با تأکید براینکه توافق اوپک موجب کاهش ذخایر نفت می‌شود، خاطرنشان کرد: اوپک نیاز دارد که برای 6 ماه دوم نیز کمی از تولید خود را بکاهد که البته من اعلام می‌کنم این موضوع نیاز به بحث و بررسی دارد و نمی‌توان به طور قطع الان در موردش صحبت کرد.

زنگنه تصریح کرد:‌ اعضای اوپک با قیمت نفت 60 دلاری موافق هستند و ظاهراً مشکلی با این قیمت وجود ندارد.

گزارش فارس اضافه می‌کند، ملسون مارتینز وزیر انرژی کشور ونزوئلا نیز دراین دیدار با اشاره به مطلوب‌ خواندن شرایط بازار نفت گفت: همانطور که می‌بینید همه اعضای اوپک و حتی غیر اوپک به توافقی که کرده‌اند پایبندند و این پایبندی موجب شده تا بازار نفت روزهای خوبی را به خود ببیند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین