محمدرضا باهنر:

شاید رئیس‌جمهور در این دوره بیشتر از یک دوره نتواند ادامه دهد

 سخنرانی محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس در همایش همدلی و همزبانی در اتاق بازرگانی ایران

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن اشاره به اینکه احمدی‌نژاد آرای منفی هاشمی در سال ۸۴ به خود اختصاص داد، گفت: شاید رئیس‌جمهور در این دوره بیشتر از یک دوره نتواند ادامه دهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: صبح امروز محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست علمی دستاوردهای انقلاب اسلامی، تحولات جدید دولت جدید آمریکا و انتخابات تصریح کرد: در آستانه 40 سالگی انقلاب باید هم بتوانیم نقاط قوت را توسعه دهیم، هم نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: این سوال مطرح می‌شود که هر نظامی هم اگر بود بعد از 40 سال جاده‌ها را توسعه می‌داد و بهداشت را افزایش می‌داد، اما پاسخ به این سوال این است که در جهان نزدیک به 200 کشور وجود دارد و همه کشورها چه دموکراتیک و چه دیکتاتوری، علاقه‌مند هستند شاخصه‌های زندگی مردم را بهتر کنند، اما نکته این است که در بسیاری از شاخص‌ها در قبل از انقلاب رتبه 160 یا 170 بودیم، اما در برخی شاخص‌ها امروز به پانزدهم یا شانزدهم و حتی زیر ده دنیا رسیده‌ایم.

باهنر با تأکید بر اینکه هزینه‌های زیادی به ما تحمیل شده است، گفت: بعد از جنگ 8 ساله دفاع مقدس و پس از قطعنامه، شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد؛ این جنگ هزار میلیارد دلار به ایران خسارت وارد کرده است. آقای هاشمی دولت سازندگی را مدیریت کرد و بسیاری از خرابی‌های دوران جنگ را جبران کرد.

عضو سابق هیأت رئیسه مجلس نهم خاطرنشان کرد:‌ سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که حقوق زمان قبل از انقلاب ارزش بیشتری داشت و سطح رفاه بعد از انقلاب پایین آمد. پاسخ این است که ما در آن سال‌ها مثلاً 10 هزار خودرو تولید می‌کردیم و یا می‌خریدیم و تنها 6 هزارتای آن را می‌توانستیم به مردم بفروشیم، اما امروز یک میلیون خودرو ساخته و خریداری می‌شود و تمام آن را مردم می‌خرند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: در طول استمرار حرکت نظام مردم‌سالاری دینی از غیبت چند حزب بیمناک هستم. یا باید از مردم‌سالای دینی‌اش خراطی شود یا از بخش دینی‌اش باید خراطی کنیم.

وی با اشاره به دیدار چند روز گذشته خود با وزیر کشور اظهار داشت: وزیر کشور به من گفت که در دیداری که چند روز گذشته با رهبری داشته است، ایشان فرمودند؛ مهم‌ترین مسئله برای من، حضور همه مردم در انتخابات است، حتی مهم‌تر از آنکه چه کسی رأی بیاورد.

باهنر با تأکید بر اینکه اساس و پایه نظام ما رأی مردم است، تصریح کرد: همه ما خواستار این هستیم که چند حزب بزرگ تشکیل شود. یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که حزب گسترده در ایران تشکیل نمی‌شود،‌ این است که سیاست‌ورزان منافع حزب را می‌خواهند، اما هزینه‌های حزبی را نمی‌خواهند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: در همین مجلس دهم برخی از اصولگرایان از نردبان لیست امید بالا رفتند، اما در مجلس به آقای عارف رأی ندادند. در لیست اصولگرایان هم برخی به مجلس که رفتند گفتند ما مستقل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در اصل 177 قانون اساسی داریم که قانون اساسی قابل تجدیدنظر است، اما بعضی از اصول از این تغییر مصون هستند. این اصول، اصولی است که ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام هستند و قابل تغییر نیستند.

باهنر در ادامه افزود: اگر حزب نباشد، برنامه‌ها فی‌البداهه و رفت‌وبرگشتی است. با گذر 38 سال از انقلاب دیگر نمی‌توانیم آزمون و خطا کنیم.

این فعال سیاسی بیان داشت: در ایران همواره منافع مردم را بر رضایتمندی‌های کوتاه‌مدت ترجیح می‌دهیم، در حالی که این درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: حاکمیت و حکومت هم باید امنیت را ایجاد کنند، هم احساس امنیت را. هم رفاه را ایجاد کنند، هم احساس رفاه. مردم باید رونق اقتصادی را در ذائقه‌شان درک کنند. دستاوردهای نظام عظیم است، اما چند نقطه شرمندگی هم داریم.

باهنر اضافه کرد: متوسط رشد اقتصاد پس از انقلاب 3.5 درصد بوده که قابل قبول نیست. نرخ بیکاری همواره بعد از انقلاب دو رقمی بوده است. بسیاری از جوانان از ترس مشکلات اقتصادی نمی‌توانند ازدواج کنند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اظهارات برخی از دولتمردان مبنی بر رشد اقتصادی گفت: آقایان بعضاً از رشد اقتصادی صحبت می‌کنند و این آمار را ماهیانه اعلام می‌کنند، یعنی رشد اقتصاد را برای هر ماه بیان می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ وزیر اقتصاد می‌گوید رشد اقتصادی در فلان ماه 7 درصد بوده است، این مسئله دروغ نیست، اما القا است.

باهنر ضمن اشاره به انتخابات خاطرنشان کرد:‌ انتخابات رئیس‌جمهوری پس از انقلاب تا ششمین دوره تقریباً متعین بوده، اما از سال 76 به بعد انتخابات جدی صورت گرفت. هر دوره یک اتفاق جدید می‌افتد.

این فعال سیاسی ضمن اشاره به اینکه احمدی‌نژاد آرای منفی هاشمی در سال 84 به خود اختصاص داد، گفت: شاید رئیس‌جمهور در این دوره بیشتر از یک دوره نتواند ادامه دهد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین