رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی:

انقلاب اسلامی معادلات جهانی بسیاری را بر هم زد/ انقلاب موجب شد که ملت ایران در جهان با عزت باشند

محمدباقر ذوالقدر

ذوالقدر بیان داشت: انقلاب اسلامی موجب شد که ملت ایران در جهان با عزت و سربلند باشند و ما باید قدردان این نعمت و حافظ آن باشیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: گردهمایی بزرگ جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی لحظاتی پیش با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی، احزاب، گروه‌ها و فعالان سیاسی و اجتماعی در مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج آغاز گردید.

در بخشی از این مراسم محمدباقر ذوالقدر رییس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی معادلات جهانی بسیاری را بر هم زد و یک کشور را از حالت سرسپردگی به غرب، به نظامی مستقل، آزاد و سربلند تبدیل کرد.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی موجب شد که ملت ایران در جهان با عزت و سربلند باشند و ما باید قدردان این نعمت و حافظ آن باشیم.

رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: خداوند متعال در کلام‌الله مجید وعده پیروزی حق بر باطل را داده‌اند و پیروزی نهضت امام خمینی(ره) در حقیقت یکی از نشانه‌ها و جلوه‌های این وعده مهم الهی است.

ذوالقدر بیان داشت: انقلاب اسلامی یکی از مهمترین برکات و نعمات الهی است که نصیب ملت با بصیرت، آگاه و ولایت‌مدار ایران اسلامی شده و در حقیقت مزد سال‌ها حرکت در مسیر مرجعیت معظم شیعه و جمع شدن زیر پرچمی است که امام خمینی(ره) برافراشتند.

وی افزود: به طور قطع ملت ایران شایسته این نعمت بوده و هستند و با پیروزی انقلاب شاهد هستیم که مردم قدردان و وظیفه‌شناس ایران اسلامی حتی یک لحظه دست از دفاع از ارزش‌ها، اصول و آرمان‌های انقلاب، شهدا، امام شهیدان(ره) و ولایت برنداشته‌اند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان غربی بارها این پرسش را مطرح کرده‌اند که چرا مردم ما با وجود مسائل و سختی‌ها و موانع بیشماری که بر اثر توطئه‌های غرب ایجاد شده، دست از این انقلاب بر نمی‌دارند و همچنان مقتدرانه به دفاع از اسلام و ولایت ادامه می‌دهند.

ذوالقدر گفت: آنها از درک این واقعیت عاجز هستند که انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی(ره) از ارزش‌های الهی الهام گرفته و الگوی مردم ما نهضت عاشورای(عج) حسینی است.

وی اظهار داشت: به طور قطع بزرگ‌ترین حادثه در طول تاریخ اسلام بعثت رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و در دنیای امروز نیز بزرگ‌ترین حادثه، پیروزی انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آید که بسیاری از معادلات بین‌المللی را بر هم زد.

رئیس جبهه نیروهای مردمی انقلاب افزود: مردم با الگوبرداری از نهضت عاشورای حسینی(ع) زیر پرچم مرجعت معظم شیعه جمع شده و برای برقراری حکومت اسلامی و نظامی مبتنی بر احکام دینی قیام کردند و مزد تلاش آنها نیز نعمت بزرگی به نام انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

ذوالقدر با اشاره به وعده‌های خداوند در کلام‌الله مجید مبنی بر اینکه حق بر باطل پیروز گشته و خداوند حامی مظلومان و مستضعفان عالم است، گفت: مستضعفان وارثان زمین هستند و خداوند در قرآن به مظلومان بشارت داده است که بر ظالم پیروز می‌شوید و این وعده بارها در تاریخ محقق شده است.

وی افزود: در زمان حضرت موسی(ع) خداوند وعده داد که قوم این پیامبر بزرگوار بر فرعون پیروز خواهد شد و این وعده بر حق الهی محقق گردید و پیروزی انقلاب اسلامی نیز جلوه‌ای از تحقق وعده الهی است. در زمان حیات پربرکت رسول‌الله(ص) نیز علیرغم فشار بسیار کفار بر مسلمانان، در نهایت امت اسلام پیروز شد.

این فرمانده ارشد دفاع مقدس بیان داشت: البته وعده الهی به کسانی است که در راه خدا جهاد کنند و ملتی که جهاد در راه خدا انجام داده، به طور قطع شایسته پیروزی است و در دوران مبارزاتی انقلاب اسلامی نیز شاهد بودیم که انقلاب هدیه الهی به مبارزان و جهادگران بود.

* انقلاب‌های مادی محکوم به شکست هستند

ذوالقدر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخ قرن بیستم و انقلاب‌های متعد‌دی که به وقوع پیوسته گفت: تمام این انقلاب‌ها و قیام‌ها مادی و برای منافع مادی بود، اما انقلاب اسلامی ریشه دینی و الهی داشت و رمز موفقیت و سربلندی و حفظ و استحکام انقلاب اسلامی نیز در همین نکته نهفته است.

وی تاکید کرد: انقلاب‌های مادی سرنوشتی جز شکست ندارند و به عبارتی محکوم به شکست هستند، چرا که اصل مسائل مادی است و نه ارزش‌های دینی و الهی.

رئیس ستاد جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی افزود: به دلیل ریشه و پایه الهی و دینی، انقلاب اسلامی نه تنها در ایران بلکه در منطقه و جهان اثرگذار بوده و امروز شاهد هستیم که ملت‌های مختلف از قیام ملت ایران الگوبرداری کرده و علیه ظلم و ستم و استکبار و استبداد مبارزه می‌کنند.

* پایه‌های اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی

ذوالقدر در ادامه به تشریح پایه‌های اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: مردم، مکتب الهی و رهبری سه پایه اقتدار این نظام است.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین