وزیر بهداشت:

۵ میلیون ایرانی به بیماری قند مبتلا هستند/ ۵۰ درصد افراد جامعه اضافه وزن دارند

قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت با اشاره به ابتلای ۵ میلیون ایرانی به بیماری قند، گفت: ۵ میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند، در کشور ۵۰ درصد افراد اضافه وزن و ۳۰ درصد چاق هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در همایش سفیران سلامت در بندرعباس ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: مردم ایران همانطور که در 38 سال پیرو راه امام و شهدا و قدرشناس امام و شهدا بودند، همچنان در نسل‌های بعدی هم پیرو این مسیر خواهند بود.

وزیر بهداشت با تاکید براینکه انقلاب اسلامی موهبت بزرگی برای مردم ایران است، افزود: همگام با مردم برای دفاع از آرمان های امام راحل، رهبر معظم و شهدا در راهپیمایی 22 بهمن همانند سال های گذشته شرکت خواهیم کرد.

هاشمی گفت: در طی این 38 سال مردم اقتدار خود و اراده شان در برابر قدرت‌های جهانی را نشان دادند.

وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از سفیران سلامت که بدون چشم داشتی از دولت در حوزه سلامت فعالیت می کنند، گفت: همین که سفیران سلامت به سلامت مردم و هم نوعان خود تعصب دارند خوب است.

هاشمی نقش آموزش و پرورش در امر پیشگیری را حیاتی دانست و گفت: سفیران سلامت از جمله دانش آموزان نقش موثری در امر پیشگیری دارند ، چرا که در کنار مراقبت از سلامت خود از سلامت خانواده، هم‌نوعان و مردم مراقبت می‌کنند.

وزیر بهداشت  تاکید کرد: سفیر سلامت باید ابتدا به سلامت خود توجه کند چرا که عالم بی عمل نمی تواند در دیگران تاثیری داشته باشد.

هاشمی در ادامه، با اشاره به ابتلای 5 میلیون ایرانی به بیماری قند، افزود: همچنین 5 میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند. در کشور 50 درصد افراد اضافه وزن و 30 درصد چاق هستند .

وزیر بهداشت با بیان این که 50 درصد ابتلا به فشار خون در کشور از بیماری خود مطلع نیستند، گفت: فشار خون موجب بروز سکته های قلبی و مغزی می شود، بنابر این سفیران سلامت با آموزش در امر پیشگیری به خانواده ها و هم نوعان خود نقش موثری در جلوگیری از ابتلا به فشار خون و نهایت سکته های قلبی و مغزی دارند.

هاشمی پیشگیری در حوزه سلامت را بسیار مهم دانست و گفت: این مسئله بدون توانمند سازی افراد اتفاق نخواهد افتاد.

وی سلامتی را بزرگترین نعمت بیان کرد و افزود: کشوری که مردمانش سالم باشند در آن توسعه پایدار ایجاد خواهد شد.

هاشمی با تاکید بر این که سلامت بر همه امور مقدم است، گفت: حوزه سلامت حتی بر امنیت مقدم است چرا که اگر خانواده ای، شهری و کشوری سالم باشد می تواند مسیر رشد و ترقی را دنبال کند.

وزیر بهداشت در پایان گفت: من به عنوان مسئول سلامت دولت یازدهم از سفیران سلامت به دلیل همکاری در حوزه پیشگیری تشکر می کنم و امیدوارم بر یاران و سفیران سلامت در همه نقاط کشور افزوده شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین