حماس: در پی بهبود روابط با ایران و عبور از اختلافات هستیم/ ایران هیچ زمانی حمایت خود را از حماس قطع نکرده

خالد القدومی

"خالد القدومی" نماینده جنبش حماس در ایران از وجود تحرکاتی با هدف توسعه روابط بین حماس و تهران خبر داد و تأکید کرد که ایران هیچ زمانی حمایت مالی و نظامی خود را از حماس قطع نکرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: "خالد القدومی" در گفت‌و‌گو با پایگاه تحلیلی المانیتور، گفت: از سال 2011 مسئولیت دفتر حماس در تهران را بر عهده داشتم و حماس ارتباط خود با طرف‌های رسمی در ایران همچون سپاه پاسداران، وزارت خارجه و دفتر رهبر عالی ایران حفظ کرده است.

او افزود: حماس تلاش دارد به سمت بهبود روابط خود با رهبران ایران برود و از اختلافات گذشته دوری کند. او همچنین سال 2017 را آغازی برای دور جدید روابط حماس و ایران دانست و گفت: مهم این است که دو طرف صفحه جدیدی را در روابط خود باز کنند تا بتوانند با تهدیدات جهان اسلام و در رأس آن اسرائیل مقابله کنند.

نماینده حماس در ایران در ادامه گفت: ایران هیچ زمانی کمک مالی و نظامی و سیاسی خود را از حماس قطع نکرده است، از ارقام رسمی و حجم همکاری صحبت نمی‌کنم اما حمایت ایران از حماس هیچ وقت قطع نشد.

القدومی درباره جنگ پیش رو با اسرائیل نیز گفت: منافع بسیاری هنوز میان حماس و ایران وجود دارد و هدف حماس بر حفاظت از روابط قوی با ایران است چرا که تهران این قدرت را دارد که از مقاومت حمایت کرده و با اسرائیل مقابله کند.

وی در پایان گفت: ایرانی‌ها هیچ تلاشی برای بهبود روابط حماس با دولت سوریه نکرده‌اند و همچنین هیچ فشاری از سوی دولت‌های عربی برای دوری از ایران وجود ندارد و روابطی که حماس پی آن‌ها می‌رود، طبق تصمیمات داخلی است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین