فرماندار تهران خبر داد:

آغاز طرح ضربتی جمع‌آوری "متکدیان»" پایتخت از امروز/ پاکسازی پاتوق‌های تهران از ۸ هزار معتاد

متکدیان

فرماندار تهران از آغاز طرح جمع‌آوری متکدیان از امروز خبر داد و گفت: در این طرح با کمک بهزیستی و شهرداری به جمع‌آوری متکدیان خواهیم پرداخت این برنامه به مدت ۱۰ روز ادامه می‌یابد و از مردم می‌خواهیم که همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، عیسی فرهادی در مراسم افتتاح مرکز آموزش و توانبخشی بیماران روانی مزمن (احبا)، گفت: امروز جامعه تحت تأثیر جوامع جهانی است و خانواده‌ها در حال متلاشی شدن  هستند، ازدواج‌ها اصلا پایدار نیستند بدون اینکه گفته می‌شود 40 تا 60 درصد از ازدواج‌ها ناپایدار است البته در این موضوع آماری نمی‌دهند و نگرانند که چقدر این آمارها واقعی است اما آثارش به خوبی مشهود است.

وی ادامه داد: بیشترین مأموریتی که از متلاشی شدن خانواده‌ها وجود دارد متوجه بهزیستی است، کودکانی که بدون والدین می‌شوند و غیره یا آثار بیماری‌های روحی و روانی که در جامعه پدید می‌آید از نمونه این مسئولیت‌هاست.

فرهادی با اشاره به فاصله گرفتن از معنویت و فرهنگ اعتقادی به عنوان موضوعی که مأموریت بهزیستی را دو چندان می‌کند، گفت: در جامعه ما خانواده‌های بزرگ فامیلی دیگر اثر گذشته را ندارد، تک‌فرزندی وجود دارد. در نتیجه خود به خود مشکلات روحی و روانی ایجاد می‌شود چرا که انسان نیاز به ارتباطات دارد و بحث فامیلی نیز در کشور در حال قدیمی شدن است.

فرماندار تهران، گفت: مأموریت بهزیستی حاکمیت نیست و بخشی را باید مانند شیرخوارگاه‌ها خود اداره کند. متأسفانه امروز تهران سرریز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی شده و این آسیب‌ها را در دل خود جای داده است.

وی ادامه داد: طی 7 تا 8 ماه گذشته 8 هزار معتاد را از سطح شهر جمع‌آوری کردیم و در این مدت از آنها نگهداری کرده‌ایم. تهران در این راستا نفسی کشیده است و مناطق فرحزاد، مدرس یا حاشیه چمران به ندرت دیگر آثاری از این معتادان دیده می‌شود.

فرهادی، گفت: جمع‌آوری متکدیان را نیز آغاز کرده‌ایم به ویژه کودکانی که از طریق باندهای مختلف به بیگاری گماشته و در تکدی از آنها استفاده می‌شود جمع‌آوری می‌شوند. این برنامه از امروز به مدت 10 روز خواهد بود و از توده مردم خواهش داریم که با ما همکاری کنند.

فرماندار تهران افزود: زمانی که کودک متکدی توسط بهزیستی جمع‌آوری می‌شود تا این لحظه فقط 8 میلیارد تومان بهزیستی تهران به خانواده‌هایشان کمک کرده بنابراین بهتر است مردم به ما کمک کنند تا بتوانیم آنها را ساماندهی کرده و چهره شهر را بهبود ببخشیم.

وی گفت: اگر بخش خصوصی در ابعاد مختلف به بهزیستی کمک نکند این سازمان نمی‌تواند مأموریت‌هایش را انجام دهد چرا که مسئولیت‌هایش هزینه‌بر است و امیدواریم بخش‌های دیگر نیز برنامه‌های حمایتی را دنبال کند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین