تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب به روال عادی برگشت

میدان نفتی

قطع برق در استان خوزستان و بالتبع آن از مدار خارج شدن چند واحد نمکزدایی، تولید نفت خام در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب را به طور موقت کاهش داده بود.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب  اعلام کرد: با برقراری جریان برق، تولید نفت در تاسیسات نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون به حالت عادی بازگشت.

بیژن عالیپور، افزود: آن بخش از تاسیسات این شرکت که به دلیل قطع برق از مدار عملیات خارج شده بود، با برقراری جریان برق به مدار برگشت و عملیات تولید از سرگرفته شد.

وی اظهار کرد: بامداد امروز (23 بهمن ماه) و به دنبال قطع جریان برق در استان خوزستان، بخشی از تولید نفت خام شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کاهش یافت که البته بخشی از این کاهش در همان ابتدا با استفاده از سیستم های تولید برق جایگزین جبران شد.

عالیپور ادامه داد: بخش دیگر از قطعی فرایند تولید نفت خام نیز با برقراری جریان برق، به حالت عادی خود بازگشته است.

بر اساس این گزارش، قطع برق در استان خوزستان و بالتبع آن از مدار خارج شدن چند واحد نمکزدایی، تولید نفت خام در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب را به طور موقت کاهش داده بود.

پیش از این محسن پاک نژاد، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید نیز در گفتگو با خبر رادیو، درباره کاهش موقت تولید نفت خام کشور اعلام کرده بود: حدود 10 تا 20 درصد تولید نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از قطعی جریان برق تاثیر پذیرفته است که با توجه به تلاش همکاران وزارت نیرو برای برقراری جریان برق، این مشکل به زودی رفع خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین