توضیحات سرخو درباره حقوق ۱۳ میلیونی اش از شورای شهر و تامین اجتماعی

محسن سرخو، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر تهران

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه اعضای شورای شهر شغل اصلی‌شان چیزی دیگری است در مورد ملک همسرش که مدرسه بود و تغییر کاربری دادند نیز توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محسن سرخ‌خو در نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر دو شغله بودن و عضویت در هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و دریافت ماهانه 13میلیون تومان از شورای شهر و سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: عضویت در شورای اسلامی شهر تهران و یا هر شورای دیگری شغل تلقی نمی‌شود.

وی افزود: یکسری مشاغل مانند وزارت، معاون وزیر و یا سمت‌هایی نظیر اینها فرد نتواند شاغل باشد اگر کسی رئیس دستگاه و یا معاون وزیر شود باید از عضویت در شورای شهر استعفا دهد.

سرخ‌خو بیان داشت: همه اعضای شورای شهر شغل اصلی‌شان چیزی دیگری است. پس عضویت در شورای شهر شغل محسوب نمی‌شود و عضویت در هیأت مدیره تأمین اجتماعی جزو مشاغلی بود که بنده در روز اول استعلام کردم و عنوان کردند شغل محسوب نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اسنادی منتشر شده است که همسر شما ملکی را که در گذشته مدرسه بوده است تبدیل به مجتمع 9 طبقه مسکونی کرده است، بیان داشت: این خبرچند وقت پیش منتشر شد.

وی درباره ملکی که مدرسه بوده و توسط همسرش تغییر کاربری داده شده است، گفت: ملک مطرح شده در سال 83 احداث آن شروع شده و در سال 88 که بنده عضویتی در شورای شهر نداشتم و در نیمه دوم سال 92 عضو شورای شهر شدم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بنابراین به هیچ عنوان بنده نمی‌توانستم دخل  تصرفی در این کار داشته باشم این یک ملک مسکونی بوده که همسر بنده در 36 درصد آن مشارکت داشته است و سازنده‌ای که طبق قرارداد و جواز در این ملک مشارکت داشته است.

سرخ‌خو ادامه داد: اگر ما اعتقاد به معاد داشته باشیم به دنبال افترا و تهمت زدن نمی‌رویم. اگر 50 درصد هم به معاد اعتقاد داشته باشند به خاطر عقوبتی که دارد تهمت و افترا نمی‌زنند.

وی افزود: بنده هیچ دخالتی در ساخت این مسکن نداشتم، شهردار منطقه اصلاً بنده را نمی‌شناخته و هیچ تماسی هم نداشته‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:‌ در این ملک 60درصد به اضافه 2 متر طول سطح اشغال برای احداث این ملک می‌زنند و تازه بنده متوجه شده‌ام و اسناد این ملک را دیدم و متوجه شدم. البته خانم بنده به من اعتراض می‌کرد آن موقع هم گفتم اسناد این ملک را نگاه کن و چرا نگاه نمی‌کردی و همه‌اش درگیر کار بودی.

سرخ‌خو ادامه داد: هنگامی که همسرم به من برای ندیدن اسناد اعتراض کرد اسناد را مطالعه کردم دیدم به همه اجازه 60 درصد سطح اشغال داده‌اند به بنده اجازه 56 درصد سطح اشغال برای ساخت داده بودند.

وی درباره پارکینگ این ملک نیز اظهار داشت: بر همین اساس چون بخشی از مساحت تراکم را طلبکار بود آمدند چون تأمین پارکینگ در طبقه زیر زمین صورت گرفته بود آن تسهیل را دادند و حدود 503 میلیون تومان نیز شهرداری جریمه برای آنها نوشت که پرداخت شده است. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: شورای معماری قبل از تشکیل شورای شهر این اقدام صورت گرفته است و ربطی به بنده نیز ندارد 3 روز بعد از تشکیل شورای شهر قبض نهایی پرداخت کردن به جای 503 میلیون تومان 520 میلیون تومان نوشته بودند این هم از برکات عضویت بنده است که نه یک متر به این ساختمان بیشتر اضافه شده است و نه یک ریال کم کرده‌اند و تأکید می‌کنم بنده هم هیچ دخالتی نداشته‌ام.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بنده 70 درصد حقوقم را به حساب مدرسه پرداخت می‌کردم چون مدرسه اسلامی بود و اداره آن بسیار سخت بود و حق‌التدریس معلمان بسیار بالا بود.

سرخ‌خو افزود: بنده مدارک همراه با فیش‌ها را واریز کرده‌ام و البته بخشی عمده‌ای از آنها نیز درج شده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین