دستور دادستان کل کشور برای اقدامات پیشگیرانه درباره خودروهای گازسوز

دوگانه سوز غیر استاندارد

دادستان کل کشور، با انتقاد از اینکه بیشتر خودروهای گازسوز فاقد ایمنی هستند، وزارت کشور، راهور و سازمان ملی استاندارد را مکلف به انجام اقدامات پیشگیرانه کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از روابط عمومی دارستاتی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری نسبت به غیراستادارد بودن مخازن سی ان جی خودروهای گازسوز و انقضای بازرسی و آزمون های دورهای مرتبط هشدار داد و دستگاه های ذیربط را به انجام اقدامات پیشگیرانه مکلف و دادستان های سراسر کشور را  به نظارت برروند این اقدامات موظف کرد تا از بروز حوادث و آسیب ها پیشگری شود.

وی با ابلاغ دستور العملی اعلام کرد: حسب گزارش های واصله، غالب وسایل نقلیه گازسوز به دلیل انتقضای بازرسی و آزمون های مرتبط با مخازنسی ان جی خود، فاقد برچسب تاییدیه ایمنی استاندارد آزمون های مذکور هستند و غیراستاندارد بودن این مخازن در صورت وقوع حادثه موجب صدمات و آسیب های جبران ناپذیرنظیر انفجار در معابر و یا جایگاه های سوخت و به خطر افتادن سلامت شهروندان خواهدشد.

بر اساس دستورالعمل دادستان کل، وزارت کشور و تابعین اعم از استانداری ها، فرمانداری های ویژه، فرمانداری ها،شهرداری ها (مراکز معاینه فنی) بخشداری ها و وزارت راه و شهرسازی و تابعین به ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ایمکلفند ضمن اجرای تکالیف قانونی خود و تهیه سامانه مورد لزوم جهت ارتباط باسازمانملیاستاندارد،گزارش اقدامات خود را در خصوص بازرسی سراسری ادواری سیستم سوخترسانی و مخازن سی ان جی خودروهای مختلف هر سه ماه یک بار به سازمان ملی استاندارد ارائهکنند.

همچنین شوراهای اسلامی شهرها،شهرداری ها و مراکز معاینه فنیمکلفند زمینه حضور بازرسان استاندارد را در مراکز معاینه فنی خودرو فراهم و بدونانجام بازرسی سیستم سوخت رسانی و مخازن سی ان جی و صدور تاییدیه از صدور گواهی وبرچسب معاینه فنی خودداری کنند.

دادستان کل کشور پلیس راهور را مکلف کرده به محض رویتخودروهای گازسوز فاقد برچسب استاندارد مخازن سی ان جی، برابر مقررات با رانندگانخاطی برخورد کند.

همچنین استانداری های سراسر کشور مکلفند ضمن شناسایی کارگاههای غیر مجاز تبدیل خودروهای بنزین سوز به گازسوز از فعالیت این کارگاه ها جلوگیریکنند.

منتظری همچنین سازمان ملی استاندارد را مکلف به اعمال وظایفحاکمیتی و قانونی خود در این زمینه و ارسال گزارش های دریافتی هر سه ماه یکبار ازمراجع ذیربط به دادستانی کل کشور کرد.

دادستان کل کشور صدور این دستورالعمل را در اجرای ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر نظارت و پیگیری حقوق عامه اعلام و دادستان های مراکز استان ها را موظف کرد در اجرای این دستورالعمل بر انجام  وظایف دستگاه های ذیربط نظارت و برابر مقررات قانونی اقدام کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین