یادداشت زاهدی درباره طرح "حبس برای سؤال‌کنندگان":

فراکسیون "امید" به فراکسیون "تهدید" تغییر نام دهد

محمدمهدی زاهدی

رئیس کمیسیون آموزش مجلس، طرح دوفوریتی فراکسیون امید را حاکی از ترس اصطلاح‌طلبان نسبت به سوالات مردم از کارنامه چهارساله دولت است، خواند و گفت: فراکسیون "امید" به فراکسیون "تهدید" تغییر نام دهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، طرح موسوم به «تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» که اکثر امضاکنندگان آن عضو فراکسیون امید مجلس متشکل از اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند، با قید دو فوریت هفته پیش تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد.

بنابر این گزارش در بند یک ماده واحده آن آمده است: «هر کسی با هر اقدامی اعم از طرح سوال و یا غیر آن در مراسم سخنرانی اعم از مراسم رسمی که عرفاً بدون مجوز تشکیل می شود موجبات توقف یا جلب توجه به خود و یا تشنج شود به حبس از 6 ماه تا دو سال محکوم می‌‌گردد».

در این راستا محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشت کوتاهی نوشت:

ارائه طرحی دو فوریتی آن هم در ایام نزدیکی به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری توسط اعضای شاخص فراکسیون امید حکایت از عملکرد ضعیف دولت و ترس اصلاح‌طلبان از سوالات مردمی از کارنامه چهارساله دولت دارد.

ظاهراً دوستان فراموش کرده‌اند که 38 سال از دوران خفقان سیاسی و سرکوب اندیشه ها گذشته است. تقارن ارائه این طرح با حماسه پرشکوه 22 بهمن ماه امسال که شاهد موج خروشان حرکت مردمی در حمایت از انقلاب اسلامی بودیم حکایت از عدم درک درست آقایان از افکار عمومی دارد.

به‌نظر می‌رسد این فراکسیون باید از «امید» به «تهدید» تغییر نام دهد؛ به علاوه آقای مطهری که عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز می‌باشد و خود را همیشه مدافع آزادی بیان می‌دارد در این خصوص به نخبگان و افکار عمومی پاسخگو باشد.

مردم انتظار دارند به جای بستن دهان و سرکوب بیان، امضاکنندگان این طرح سخیف، پیشنهادی برای باز کردن گره کور رکود و گشایش وضع معیشتشان ارائه می‌‌کردند

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین