معاون سابق وزیر صنعت در گفتگو با «نسیم آنلاین»: مرغ به ۸۰۰۰ تومان رسید!

تصمیم‌گیری‌های دیرهنگام دولتی‌ها مرغ و گوشت را گران کرد

گرانی مرغ نتیجه کنترل نکردن افزایش قیمت گوشت گوسفندی است. هیچ هماهنگی بین متولیان تنظیم بازار وجود ندارد. گرانی گوشت قابل رصد، پیشگیری و برخورد بود

مفتح

مفتح گفت: گرانی گوشت قابل رصد، پیشگیری و برخورد بود اما متأسفانه دولت کاری نکرد و امروز شاهد گرانی مرغ در پی افزایش قیمت گوشت گوسفندی هستیم.

محمد صادق مفتح، معاون سابق وزیر صنعت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» در رابطه با تنظیم بازار شب عید بیان داشت: در حال حاضر مقوله تنظیم بازار چند تکه شده و همین موضوع منجر می‌شود که هماهنگی‌های لازم برای اقدامات مناسب و به موقع صورت نگیرد.

وی با بیان این مطلب که اقدامات مرتبط با تنظیم بازار سه متولی دارد، افزود: بخشی از تنظیم بازار بدون آن که ابزارهای لازم نظارتی و ضمانت‌های اجرایی برایش وجود داشته باشد بر عهده وزارت کشاورزی است، به طور مثال سازمان حمایت در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و ستاد تنظیم بازار نیز زیر نظر معاون اجرایی رئیس جمهور است بنابراین این چند پاره شدن موجب شده است تا ایجاد هماهنگی بین این سه متولی دشوار شود.

مفتح تصریح کرد: این ناهماهنگی‌ها روزی به صورت افزایش قیمت حبوبات خود را نشان می‌دهد و روز دیگر با افزایش قیمت گوشت گوسفندی، حالا هم با وجود التهاب‌های نشأت گرفته از پایان سال تب گرانی گوشت گوسفندی به مرغ رسیده است زیرا بدون شک تأثیر گرانی یک ماده پروتئینی موجب افزایش قیمت دیگر کالاهای این سبد غذایی خواهد شد.

معاون سابق وزیر صنعت ادامه داد: گرانی گوشت قابل رصد، پیشگیری و برخورد بود و دولت باید به سرعت به آن ورود پیدا کرده و قیمت آن را متعادل می‌کرد، اما متأسفانه این کار صورت نگرفت و لذا امروز شاهد گرانی مرغ در پی افزایش قیمت گوشت گوسفندی هستیم.

وی اظهار داشت: تصمیم گیری‌های دیر هنگام متولیان مربوطه، موجب شده تا عملا تنظیم بازار مناسبی را شاهد نباشیم و چنان چه در مدت باقی مانده نیز اقدامات فوری و مناسبی صورت نگیرد به صورت پلکانی بار دیگر گرانی مرغ هم بر روی دیگر کالاهای سبد غذای پروتئینی تأثیر داشته و بازهم شاهد افزایش قیمت گوشت گوسفندی نیز خواهیم بود و این سیکل باطل هر روز گسترده تر از قبل می شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین