حسن عباسی‌ در جمع دانشجویان یاسوجی:

لغو ۱۰۰ سخنرانی لکه ننگ بر پیشانی دولت است/ دولت آنچه ندارد تدبیر است

گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران با حضور حسن عباسی

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه لغو ۱۰۰ سخنرانی لکه ننگی بر پیشانی دولت روحانی است، گفت: چنین برخوردهایی خلاف سیاست‌ورزی عقلانی است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: حسن عباسی امشب در جمع دانشجویان دانشگاه‌های یاسوج در مسجد سیدالشهدای این شهر اظهار داشت: من ناشناخته نیستم، سالانه 300 سخنرانی دارم و نیازی نیست خود را به مسئولان دولتی که برآمده از رای مردم است معرفی کنم.

وی با بیان اینکه همه در کشور متوجه چنین برخوردهایی شده‌اند، افزود: اگر برنامه‌هایی مانند سخنرانی امشب با ممانعت روبرو نمی‌شود، زمینه نیز برای برخوردهای رادیکالی در جامعه ایجاد نمی‌شد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه امسال 11 بار به دادگاه فراخوانده شده و 100 برنامه لغو شده دارم، گفت: دست دولت دست خالی بوده و به وعده‌های خود عمل نکرده است و با لغو سخنرانی‌ها می‌خواهد مانع از طرح این مسائل شود.

عباسی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما روز تنفیذ پناه بردید به خداوند که مانع از انتقادها نشوید، حالا پاسخ دهید که منطق شما در ارتباط با برخوردهایی مانند لغو سخنرانی امشب چیست؟

وی با بیان اینکه هفته گذشته 13 برنامه در استان خوزرستان داشتم و فرماندار دزفول همه کارها را رها کرده و فقط مواظب من بود، ادامه داد: به کفار، جان‌کری، ملحدین، اوباما و مشرکین که می‌رسید لبخند دارید، اما به مردم و منتقدین کشور خودتان که می‌رسید برخورد دیگری انجام می‌دهید.

این فعال سیاسی خطاب به حسن روحانی بیان کرد: وزیر شما مفهوم دشمن را قبول ندارد، اما در داخل کشور برخوردتان با منتقدان‌تان مانند برخورد با دشمن است.

وی با اظهار اینکه سابقه فعالیت استراتژیک من از رئیس‌جمهور، وزیر اطلاعات و وزیر کشور بیشتر است، گفت: دولت آنچه ندارد تدبیر است، حالا که به ما احترام نمی‌گذارید، چرا به مردم احترام نمی‌گذارید؟

رئیس اندیشکده یقین ابراز کرد: چگونه است که راجع به کنسرت‌ها می‌گویید مردم انتخاب کنند، اما برای چنین برنامه‌هایی حق انتخاب را به مردم نمی‌دهید.

عباسی با بیان اینکه اگر این رویه ادامه پیدا کند دولت ضرر می‌کند، گفت: وقتی برخورد کنید، طرف مقابل‌تان لحنش تندتر می‌شود، و وقتی لحن امثال من تندتر شود برای شما بدتر است، من چیزی برای باختن ندارم، چنین برخوردهایی خلاف سیاست‌ورزی عقلانی است.

وی بیان کرد: شما ادعای روشنفکری می‌کنید و می‌گویید با هنرمند برخورد نکنیم، اما با چنین اقداماتی مانند لغو سخنرانی‌ها اوقات مردم را تلخ می‌کنید.

این فعال سیاسی با بیان اینکه جریانی در درون دولت می‌خواهد دولت را زمین بزند، عنوان کرد: اگر این سیاست‌ها را قبول ندارید، اما انجام می‌شود، چرا دولت از مطرح شدن برخی مسائل می‌ترسد.

وی بیان کرد: من انتظاری از وزیر علوم ندارم، اما وقتی وزیر علومی پزشک باشد، باید هم چنین اتفاقاتی مانند ممانعت از سخنرانی فعالان سیاسی در میان دانشجویان رخ دهد.

رئیس اندیشکده یقین گفت: کسانی آمده و می‌گویند ما لیبرال هستیم، این در حالی است که امام(ره) گفت «نمی‌گذارم کشور دست لیبرال‌ها بیفتد».

عباسی افزود: رئیس‌جمهور به مسئولان برگزاری انتخابات دستور داد با کسانی که از امکانات استفاده کنند برخورد شود، اما از بودجه عمومی استفاده می‌کنند تا برنامه‌های منتقدانشان انجام نشود.

وی با اشاره به اینکه در حال استفاده از حداکثر بیت‌المال برای تبلیغات هستند، گفت: از وزیر اطلاعات می‌خواهم که دستور بررسی حساسیت جوانان به سخنان حسن عباسی را بررسی کنند تا نتیجه را بر روی میز رئیس‌جمهور گذاشته و میزان استقبال مردم را برای او مطرح کنند تا به این سوال پاسخ بدهد که چرا سخنرانی با این استقبال باید کنسل شود.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه لغو 100 سخنرانی، لکه ننگی بر پیشانی دولت روحانی است، ادامه داد: ادعا می‌کردید که سایر دولت‌ها سیاست بلد نیستند و ما بلد هستیم، این در حالی است که شما هم بلد نبودید.

در حال تکمیل ...

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین