رئیس پلیس فتا خبر داد؛

۶۲ درصد جمعیت جهان "آنلاین" هستند/ رشد ۶۳ درصدی جرایم اینترنتی

سردار هادیان فر

سردار هادیان فر ادامه داد: بر طبق آمارهای مستند ۳.۲ دهم از جمعیت کل دنیا کاربران فضای مجازی هستند و ۶۲ درصد جمعیت جهان می‌توانند به صورت آن لاین به اینترنت وصل شو

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار سید کمال هادیان فر در اولین همایش ملی رویارویی با جرایم سایبری، افزود: پلیس فتا از سال ۸۸ با ایجاد دبیرخانه در نیروی انتظامی در سند چشم انداز دولت شکل گرفت و یک سند راهبردی در ۶ فصل راه اندازی شد و اواخر سال ۸۹ رسما کار خودش را آغاز کرد.

وی ادامه داد: چشم انداز پلیس فتا در افق ۱۴۰۰ پلیسی کارآمد و پاسخگو برای جوابگویی به نیازهای کاربران و صیانت از منش ایرانیان در فضای مجازی است.

سردار هادیان فر گفت: جرایمی که جنبه بین المللی دارد با جدیت در فضای بین المللی از سوی پلیس فتا دنبال می شود تا جایی که پلیس فتا تعامل بسیار خوبی با روسای پلیس فن آوری اطلاعات در کشورهای دیگر دارد.

وی با اشاره به رشد 63 درصدی جرایم اینترنتی، افزود: پلیس فتا ایران با ۱۴۷ کشور تبادل اطلاعاتی دارد.

رئیس پلیس فتا گفت: مجرمان فضای مجازی در کمترین زمان ممکن می توانند سخت ترین صدمات را وارد کنند و رقم های درشتی را هم برداشت کنند و همچنان ناشناس بمانند.

سردار هادیان فر ادامه داد: بر طبق آمارهای مستند ۳.۲ دهم از جمعیت کل دنیا کاربران فضای مجازی هستند و 62 درصد جمعیت جهان می‌توانند به صورت آن لاین به اینترنت وصل شوند. این آمار اهمیت رصد امنیتی داده‌هایی را نشان می‌دهد که در کمترین زمان ممکن در فضای مجازی منتشر شده و به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی گفت: امیدواریم این همایش ها بتواند ما را در تدوین قوانین جدید و نزدیکی قوانین کشور به قوانین بین المللی کمک کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین