سردار غیب‌پرور در جمع خبرنگاران:

بسیج با تمام وجود آماده همکاری با دولت است

سردار غیب‌پرور فرمانده سپاه فجر فارس

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج با تمام وجود آماده همکاری با دولت است، کافی است دولت لب تر کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه بازدید از چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در محل نمایشگاه دائمی دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: بسیجیان توانمند در عرصه علم و پژوهش از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور یافتند و جای هیچ استانی خالی نیست که این مسئله پیامی دارد و نشان می‌دهد که قابلیت علمی در جای‌جای کشور وجود دارد. بنابراین حق نداریم هیچ نقطه کشور را خط بزنیم.

غیب‌پرور ادامه داد: نوع محصولات ارائه شده در این نمایشگاه یا مشابه خارجی ندارد یا بهتر از مشابه خارجی است یا در ردیف مشابهات خارجی قرار دارد و این مسئله از سوی پژوهشگران کشور با استدلال علمی و منطقی اعلام شده است.

وی با اشاره به مشکلات کشور در حوزه علم و فناوری تأکید کرد: ما در بخش علمی هم‌افزایی نداریم، از سوی دیگر علم باید با چرخه صنعت ارتباط داشته باشد، علم باید تجاری‌سازی شود و سهم علم در تولید ناخالص ملی ما مبهم است و این بسیار حیف است.

غیب‌پرور ادامه داد: توانمندی با پتانسیل بسیاری را می‌بینیم ولی از یک طرف توانمندی بسیاری داریم و از طرف دیگر ابهامات و اشکالاتی وجود دارد.

وی افزود: از روز گذشته که جشنواره جهادگران علم و فناوری افتتاح شد، تفاهم‌نامه‌های خوبی منعقد شده ولی تمام اینها یک در برابر هزار است، خدا کند دستگاه‌های متولی این هم‌افزایی را باور کنند تا بتوانیم توانمندی‌هایمان را به منصه ظهور برسانیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در رابطه با نقش بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اگر به اقتصاد مقاومتی به صورت لایه‌ای نگاه کنیم، گاهی بسیج در عرصه‌های کوچک ورود کرده است، گاهی در لایه‌های میانی مانند آبخیزداری ورود کرده است که در این زمینه با وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با 500 هزار هکتار زمین تفاهم همکاری داریم.

وی افزود: بخشی از اقدامات نیز اقدامات کلان است که باید حق داد بسیج زمانی به این موضوع ورود پیدا می‌کند که زمینه ورود فراهم باشد.

وی با بیان اینکه بسیج با تمام وجود آمادگی همکاری با دولت است، گفت: کافی است دولت لب تر کند.

وی افزود: در هر عرصه‌ای که مقام معظم رهبری در رابطه با اقدام و عمل فرموده‌اند، ما باید به خودمان نمره بدهیم که در این صورت می‌بینیم خیلی جا دارد تا به نمره قبولی برسیم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین