از رحمتی تا نورافکن هیچ‌کسی برای حضور در ترکیب گارانتی ندارند

منصوریان: از باشگاه خواستم که با بازیکنان جوان قرارداد طولانی مدت امضا کند/ لیگ را دست کم نگرفته‌ایم و هنوز امید داریم

منصوریان

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: در مورد بازیکنان جوانی که در اختیار داریم، از باشگاه خواستم که قرارداد طولانی با آن‌ها امضا کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در نشست خبری دیدار با سیاه جامگان شرکت کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگران درباره شرایط آبی‌های پایتخت شد. مشروخ این نشست خبری در ادامه می‌آید:

سالگرد درگذشت اکبر دارستانی را به فوتبال ایران تسلیت می گویم. او برای من دو سال در نفت زحمت کشید و اگر عمر او به دنیا بود، اکنون بدنساز استقلال بود. بازی با سیاه جامگان بسیار بازی سختی خواهد بود. سیاه جامگان در هفته های گذشته با حضور عزیزی و هاشمی نسب فوتبال خوبی بازی می کرد و اگر این تیم را نگاه می کردید، می دیدید که بد شانس بودند. البته اکنون میثاقیان با تجربه در این تیم حضور دارد و نام این تیم نیز به ابومسلم نزدیک است. تفکرات میثاقیان را می دانیم اما اینکه برای ما چه برنامه ای دارد را نمی دانیم. از بازی با التعاون آنالیز شخصی را آغاز کزدیم. به بازیکنان گفتیم که این هفته آسیایی هستیم و هفته بعد لیگ و تنها یک روز اجازه شادی داریم. البته برای کادرفنی شادی برد تنها تا پایان نشست خبری است.

از هواداران می خواهم از جوانان استقلال که روزهای خوبی را خلق کردند، حمایت کنند. جوانان استقلال پیام خوبی برای آینده فوتبال ایران دارند و امیدوارم در کنار هواداران برابر تیم سختکوش سیاه جامگان روز خوبی داشته باشیم. دیدید که لاس پالماس برابر رئال مادرید چه کاری انجام داد و به همین دلیل است که فوتبال شبیه هیچ ورزشی نیست. امیدوارم با همت بازیکنان و لطف خدا بتوانیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم.

تیم ما ازبدنی وضعیت خوبی دارد. بدنساز ها مجری ما هستند و متد بدنسازی از سوی ما ارائه می شود. متدی که ما با آن بدنسازی می کنیم، تنها به یک مجری نیاز دارد. از 6 سال گذشته این کار را شروع کردیم و پله به پله نیز پخته تر می شویم. پیش از جونز نیز با این برنامه کار می کردیم و او نیز به همین دلیل به ما اضافه شده بود. او بدنسازی بود که متد بندسازی هلندی را بلد بود. چینی و مصطفوی نیز دوره دیده اند و این مسیر را به خوبی بلد هستند. در دو سال گذشته در شرایطی بودیم که در هفته های پایانی که تیم ها فرسوده هستند، شرایط بسیار خوبی دارند.

در عمان می دانستیم که مادر بزرگ او فوت کرده اما با کمک پدر او این موضوع را به او نگفتیم. بعد از بازی از طریق خرمگاه این موضوع را به کاوه گفتیم تا به مراسم برسد. همان شب بعد از بازی نیز به عمان رفت و امروز به اردوی ما اضافه خواهد شد. از کادر پزشکی تشکر می کنم که توانستند با این سرعت حق دوست را به ما برگردانند. روز گذشته با ما تمرین کرد و اثری از مصدومیت در بدن او نبود و در اردوی ما حاضر خواهد شد. خسرو حیدری به دلیل فشاری که در روزهای گذشته تحمل کرده بود، در این بازی در کنار ما نیست.

در مورد بازیکنان جوانی که در اختیار داریم، از باشگاه خواستم که قرارداد طولانی با آنها امضا کنند. سه بازیکن جوان از تیم امید و یک بازیکن از تیم جوانان به استقلال اضافه شدند و با این بازیکنان زیر 5 سال تمدید نخواهیم کرد. 7 الی 8 بازیکن جوان نیز در سراسر ایران زیر نظر داریم که استعداد یاب های شخصی خودم آنها را زیر نظر دارند. با این بازیکنان نیز زیر 6 سال قرارداد نخواهیم بست. دلیل این اتفاق این است که ما برای این بازیکنان زحمت می کشیم، بازیکن اشتباهات را در ترکیب استقلال انجام می دهد و به اوج می رسد اما در پایان فصل می خواهد برود. بازیکنان جوان آرزوی دست گرفتن پیراهن استقلال را دارند اما حالا با مدیر برنامه به جلسه می آیند و پیشنهاد چند صد میلیونی ارائه می کنند. چندین بازیکن جوان در تیم داریم و سال آینده به استقلال اضافه می شوند. اگر این کار را انجام ندهیم، استقلال تیم گلخانه ای می شود.

لیگ را دست کم نگرفتیم و به هفته های آینده امید زیادی داریم. در لیگ برتر هیچ تیمی گارانتی برای برد ندارد. ما به افق روشن دقت می کنیم و مانند دیگر دوستان نیسیتیم که 14 بازیکن داشته باشیم و 20 بازیکن در اختیار داریم. برخی کارشناسی می کردند و می گفتند که منصوریان به ترکیب خود دست می زند. دیدید که کلوپ 6 بازی بی تغییر به زمین رفت و نتیجه نگرفت. وقتی یک بازیکن افت می کند، نمی توان در بازی بعد از او استفاده کرد. این سیستم را در نفت شروع کردیم و در استقلال نیز ادامه می دهیم. تیم ما در لیگ سرحال است و بازی دادن به جوانان باعث هراس ما نمی شود. روی صحبت من با کارشناسانی است که در ابتدای لیگ به ما ایراد می گرفتند.

استفاده از روش چرخشی به ما کمک می کند. از مهدی رحمتی تا نورافکن تضمینی برای حضور در زمین ندارند و تنها کیفیت بازیکنان نشان می دهند که چه زمانی می توانند در زمین حاضر شوند. ما ساختار مناسبی داریم و با تغییر بازیکن مشکلی برای ما ایجاد نمی شود. امیدوارم در سه بازی آینده که بازی سختی است، نتایج خوبی بگیریم و باید بگویم که ابتدای فصل که جوانگرایی می کردیم، به فکر این روزها بودیم. البته جوانگرایی نیز برای ما گاهی هزینه دارد و مانند بازی با الاهلی ممکن است منتج به شکست ما شود.

خیلی از دوستان می گویند جوانگرایی استقلال توفیق اجباری بود اما من این موضوع را قبول ندارم. ما روی جباروف، تیموریان و چشمی حساب کرده بودیم. ما تلفیقی از بازیکن جوان و با تجربه حساب کرده بودیم. جوانگرایی جرات می خواهد و البته ریسک بالایی دارد زیرا ممکن است نتیجه نگیریم. ما از ابتدای فصل جوانگرایی را شروع کردیم.

برای روزبه چشمی بسیار ناراحت هستم. شب گذشته با مدیربرنامه های او صبحت کردم و از او خواستم که روزبه به استقلال بازگردد. روزبه آسیب روحی خورده اما از لحاظ بدنی بسیار آماده است. از او خواستم که روزبه در تمرین استقلال حاضر شود زیرا او بازیکن استقلال است. روزبه چشمی با استقلال سالیان زیادی قرار داد دارد و با عشق و علاقه به استقلال نگاه می کند. از هواداران استقلال می خواهم هر جا روزبه چشمی را می بینند به او انرژی مثبت بدهند. در بازی های دوستانه سال آینده بیشتر از او بازی می گیریم تا به فرم خوب خود برسد.

درباره موضوع سربازی بازیکنان جوان با تاج صحبت کردم. از او خواستم هر تیمی سه بازیکن سرباز داشته باشد. چرا بعضی از تیم های غیر نظامی مانند تراکتورسازی می توانند سرباز بگیرند؟ اگر اینگونه است استقلال و پرسپولیس و سیاه جامگان نیز بازیکن سرباز بگیرند تا حق همه تیم ها مساوی باشد. ملوان و فجرسپاسی البته تیم های نظامی هستند. این موضوع با دو فوریت در مجلس بررسی شود و باشگاه ها هزینه ای به سازمان نظام وظیفه پرداخت کنند تا این بازیکنان در تیم های فوتبالی امریه شوند. از بیرون به بازیکنان ما گفتند خودت را سرباز کن و با این اتفاق تمرکز بازیکنان ما به هم خورد. از تاج و مجلس می خواهم کمک کنند این اتفاق رخ دهد تا سرمایه گذاری باشگاه ها به نتیجه برسد.

خداداد عزیزی در سیاه جامگان خوب کار می کرد. اینکه ما نمی دانیم فردا چه اتفاقی رخ خواهد داد، کار ما را سخت می کند. ما تمام تیم ها را از هفته ها قبل آنالیز می کنیم اما بازی با سیاه جامگان، این مشکل را داریم که حریف را نمی شناسیم. میثاقیان در بازی بسته نیز مربی بسیار قوی است. او در کلاس های مربی گری نیز هم کلاس ما بود و فرد بسیار خونگرمی است. اگر تیمی همدل باشد، از کار تاکتیکی جلوتر خواهد بود.

مگویان نیز از روز گذشته تمرینات خود را شروع کرد و از خدا می خواهم کسی در فوتبال ایران مصدوم نشود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین