در صحن علنی مجلس مطرح شد

لاریجانی: جوی که علیه مجلس ساختند ناجوانمردانه بود؛ به حساب این قضیه می‌رسیم

لاریجانی

رئیس مجلس با اشاره به موضوع افزایش حقوق مدیران و آنچه جوسازی ناجوانمردانه علیه مجلس توصیف می‌کرد، گفت: حالا ما به حساب این قضیه خواهیم رسید!

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (شنبه) پارلما با متوقف کردن مذاکرات بررسی لایحه بودجه سال آینده کل کشور و با اشاره به اصلاح ماده 38 لایحه برنامه ششم توسعه در جلسه علنی هفته گذشته پارلمان، اظهار داشت: پس از این اصلاح، یک موج خلاف واقع توسط عده‌ای که مقاصدشان معلوم نیست چه چیزی بوده، در کشور ایجاد شد و ریشه آن هم معلوم است که چه چیزی بوده است، مجلس مطلب روشنی را تصویب کرد و برای اینکه حقوق‌های نجومی رخ ندهد یک سقفی برای حقوق‌ها گذاشت.

وی ادامه داد: ما در آن مصوبه گفتیم که مقامات و مدیران کشور، «بیشتر از دو برابر حداکثر حقوق» نمی‌توانند دریافت کنند که می شود حدود 10 میلیون تومان؛ چون در این کشور، رقم های 50 و 60 میلیون تومان دریافت می شود ما دیدیم که یک عده فقط حرف می زنند، بنابراین مجلس پیشقدم شد تا جلوی این مسئله را بگیرد.

لاریجانی گفت: مجلس پیش قدم شد و جلوی حقوق‌های نجومی را گرفت و بعد برای اینکه معضلی برای کشور به وجود نیاید گفتیم اگر روسای قوا یا وزرا یا معاونین رئیس‌جمهور موارد استثنایی دیدند، کارشناسانی بودند، مشاغل تخصصی بود، واحدهای عملیاتی، مناطق مرزی و محروم بتوانند اگر پزشکی جایی کار می‌کند یا کسی را در زمینه تخصصی جایی نیاز داریم، بتوانند 60 درصد از این اضافه بگیرند که رقمش می‌شود حدود 20 میلیون.

وی تصریح کرد: این مربوط به مقامات و مدیران نبود، شورای نگهبان ایراد گرفت و آقای حاجی‌بابایی که در کمیسیون تلفیق پیگیری می‌کرد گفتند که طبق نظر شورای نگهبان اگر «مدیریت» را اینجا اضافه کنیم برای آن 60 درصد مشکل حل می‌شود.

* جوی که علیه مجلس ساختند واقعا ناجوانمردانه بود

لاریجانی گفت: مقصود هم این نبود که مقامات بگیرند، این جوی که علیه مجلس ساختند واقعا ناجوانمردانه بود؛ حالا من بگذرم ولی باید یک زمانی راجع به آن بحث شود که افرادی که می گویند ما خیلی طرفدار حکومت هستیم و ولایت فقیه، این جور با الفاظ زشت در مورد قوه مقننه که در رأس امور است، حرف بزنند، در آینده باید درباره اینها حرف بزنیم.

وی ادامه داد: ابهامی اینجا وجود دارد؛ این «مدیریت» که اینجا اضافه شد، ممکن است کسی تصور کند که شامل مدیران بالای کشور هم می‌شود و این را بهانه کنند و در آن سقف 10 میلیونی که ایجاد شده است رخنه ایجاد کنند.

رئیس مجلس گفت: الآن که تازه این مصوبه به شورای نگهبان رفته، ما باید راهی پیدا کنیم که اگر شورای نگهبان ایرادی گرفت، مصوبه به مجمع برود.

* به حساب این قضیه خواهیم رسید

وی اظهار داشت: ما باید بر مصوبه قبلی خود بایستیم؛ چرا ما باید هزینه این مسئله را بدهیم؟ ما برای تأمین نظر شورای نگهبان که به آقای حاجی‌بابایی گفته بودند اقدام کردیم، اما فحشش را جرأت ندارند به آنها بگویند، به مجلس می‌گویند! حالا ما به حساب این قضیه خواهیم رسید!

لاریجانی با بیان اینکه این مصوبه در کشور مسئله ایجاد کرده است، گفت: بنابراین پیشنهاد من این است که این عبارت را حذف و بر مصوبه قبلی خود اصرار کنیم؛ ما از لحاظ قانونی این حق را داریم که آن را اصلاح کنیم و بر مصوبه قبلی خود اصرار کنیم.

وی یادآور شد: ما به دلیل قشقرقی که در کشور ایجاد کردند، بر نظر قبلی خود اصرار می‌کنیم تا به مجمع برود و در آنجا تصمیم‌گیری شود و این جفا به مجلس بود که این طور حرف‌های سخیف گفته شد.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس پس از رأی وکلای ملت مبنی بر بازگشت به مصوبه اسبق خانه ملت در تبصره 38 لایحه برنامه ششم توسعه در سخنانی اظهار داشت: از اول انگیزه مجلس این بود که جلوی حقوق‌های نجومی را بگیرد و این جفا به مجلس که رکن مهم کشور است، بود که این طور حرف‌های سخیفی راجع به آن بزنند.

وی ادامه داد: مجلس به طور قانونی باید نظرات شورای نگهبان را لحاظ کند و وقتی هم که لحاظ کرد، از نظر ما تغییر مهمی نبود، چون مقامات صدر این ماده بودند و بیشتر از آن حد 10 میلیون نمی‌توانستند بگیرند و این جوسازی فقط مغلطه برای انگیزه‌های دیگر بود.

رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: اما برای اینکه جلوی این مغلطه گرفته شود و کسی موج‌سواری بلاوجهه نکند، مجلس کار بزرگی کرد و جلوی عده‌ای را که می‌خواستند سوءاستفاده کنند را گرفت؛ فردا نگویند که مجلس نظرش را عوض کرد، ما نظرمان همان بود که اول گفتیم و همین چیزی که الآن تصویب کردیم نظر مجلس بود.

وی خاطرنشان کرد: آقایان شورای نگهبان به این تبصره ایراد گرفتند، ما برای رفع ایراد آنها این جمله را اضافه کردیم، ولی مسئله اصلی حقوق‌های مقامات همان نظر قبلی بود؛ برخی روی موج غلطی می‌خواستند سوار شوند، شما ـ نمایندگان مجلس ـ با این کارتان جلوی موج غلط را هم گرفتید که کسی نتواند سوءاستفاده کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس همین نظر را از اول داد و مصوبه امروز، نظر قبلی مجلس بود؛ نگویند که مجلس کارنامه سیاه دارد، حالا چون شما رأی نیاوردید، مجلس سیاه شد؟!

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین