لاریجانی:

تصمیم مجلس برای تصویب مجدد سقف دریافتی حقوق مدیران عقلایی و منطبق بر آیین نامه بود

لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تصمیم روز گذشته مجلس درخصوص رفع ایراد شورای نگهبان مبنی بر یکی از بندهای لایحه برنامه ششم عقلایی و منطبق بر آیین نامه داخلی بوده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از خانه ملت، محمدرضا تابش در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه 15 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به اصل 67 قانون اساسی و مواد 18 ، 22، 178، 197و 198  آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس گفت: از عصر دیروز بعد از سخنرانی هیجانی شما درخصوص تصویب مجدد یکی از برنامه های لایحه برنامه ششم توسعه درخصوص سقف دریافتی مدیران، سردرگمی ایجاد شد، زیرا به نظر می رسد کاری خلاف آیین نامه صورت گرفته، هر چند تذکر شما به جا و درست بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده 198 آیین نامه اخطار و تذکر پس از رأی گیری پذیرفته نمی شود، زیرا مصوبات قابل اصلاح و ارجاع به کمیسیون نیست. براساس تبصره ماده 187 نیز موارد فوری به تشخیص مجلس در صورتی که تاخیر آن به زیان مجلس باشد، امکان اصلاح دارد اما اقدام روز گذشته با این تبصره نیز همخوانی ندارد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار و تذکر تابش، با تاکید بر اینکه آیین نامه داخلی مجلس رعایت شده است، گفت: وقتی طرحی بین ما و شورای نگهبان هست، یعنی همچنان در دستور قرار دارد، براساس تبصره ماده 187 نیز کاملا روشن است زیرا اگر مطالب فوری و فوتی اعم از طرح ها، لوایح و... مشکلی به وجود بیاورد که به تشخیص مجلس تاخیر آن موجب زیان جبران‌ناپذیر باشد، امکان اصلاح مجدد وجود دارد.

وی با بیان اینکه منظور از غیره همان مواردی است که روز گذشته نیز بررسی شد، افزود: مسئله پیش آمده درخصوص سقف دریافتی مدیران کشور به خلاف در بین افکار عمومی مطرح شده بود که زیان آن جبران ناپذیر بود بنابراین اصلاح شد، هر چند این مصوبه دارای ابهاماتی نیز بود.

 

مصوبه روز گذشته مجلس درباره سقف دریافتی مدیران تاکید بر نظر قبلی بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه انعکاس اخبار روز گذشته برخی رسانه ها از جمله رسانه صداوسیما گفت: این رسانه ها به گونه ای اصلاح روز گذشته مصوبه برنامه ششم توسعه مبنی بر سقف دریافتی مدیران را انعکاس دادند که گویی مجلس نظر خود را تغییر داده است، در صورتی که مجلس همان نظر قبلی خود را داشته و به جهت رفع ایراد شورای نگهبان اصلاح صورت گرفت.

 

مجلس مانع پرداخت حقوق های نجومی بوده است

دکتر لاریجانی یادآور شد: جنجالی در کشور ایجاد کردند که گویی مجلس به دنبال قانونی کردن حقوق های نجومی است، این اقدام به خلاف بوده زیرا مجلس مانع پرداخت حقوق های نجومی بوده و قصد و نیت آن بدان صورت که مطرح شد نبوده است.

 

منتقدان جرأت ندارند به شورای نگهبان انتقاد کنند زیرا نگران رد صلاحیت خود هستند

رئیس قوه مقننه کشور با تاکید بر تصویب مجدد یکی از بندهای لایحه برنامه ششم توسعه درخصوص سقف دریافتی مدیران کشور طبق آیین نامه داخلی مجلس گفت: این مصوبه بعد از اصلاح مجدداً به شورای نگهبان ارائه شد تا نگرانی برطرف شود. متاسفانه هم اکنون که این اقدام صورت گرفته است، هنوز برخی رسانه ها می گویند که مجلس حرف خود را پس گرفته است، در صورتی که مجلس حرف اصلی خود را تایید کرده، در واقع جرأت ندارند به شورای نگهبان انتقاد کنند زیرا نگران رد صلاحیت خود هستند، بنابراین به مجلس انتقاد می کنند هر چند مجلس تصمیم عقلایی منطبق با آیین نامه گرفته است.  

پس از تصویب مجدد یکی از بندهای لایحه برنامه ششم توسعه درخصوص سقف دریافتی مدیران کشور گفت:نظر مجلس همین بود و روشن بود و برنظر قبلی خودمان که در صدر ماده آمده بود اصرار می‌کنیم و اگر شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفت آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می کنیم./

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین