استاندار تهران:

تهران، بارانداز و مرکز بازتوزیع کالاهای قاچاق/ یخچال با این حجم، چگونه از مرزها به پایتخت منتقل می‌شود؟

 نشست خبری هاشمی استاندار تهران

هاشمی با تاکید براینکه لازم است استان تهران را برای ورود کالاهای قاچاق ناامن‌تر کنیم، گفت: بیش از ۹ میلیون لوازم خانگی در انبار اموال تملیکی وارد شده است و پرسش اینجا است لوازم خانگی مثل یخچال با این حجم، چگونه به راحتی از مرزها و با گذشت مسیری طولانی وارد تهران می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، باشگاه خبرنگاران نوشت:

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور اعضای ستاد برگزارشد، ضمن تقدیر از عملکرد ستاد در کنترل و مبارزه با قاچاق کالا در سال جاری اظهار داشت: با وجود تلاش‌های انجام شده هنوز با اهداف اصلی در این بخش فاصله داریم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: یکی از چالش‌های ما در اجرای اقتصاد مقاومتی قاچاق کالا است که تولید و اشتغال را تهدید کرده و امنیت را به چالش می کشد.

استاندار تهران با بیان اینکه تهران به عنوان بارانداز و مرکز بازتوزیع کالاهای قاچاق به حساب می‌آید، افزود: براساس آمارهای ارایه شده افزایش کشفیات در سال جاری نسبت به سال 94 حرکت خوبی دارد و در ناامن سازی مسیر قاچاق سازمان اطلاعات استان نقش مهمی داشته است.

هاشمی با تاکید براینکه لازم است استان تهران را برای ورود کالاهای قاچاق ناامن‌تر کنیم، گفت: بیش از 9 میلیون لوازم خانگی در انبار اموال تملیکی وارد شده است و پرسش اینجا است لوازم خانگی مثل یخچال با این حجم، چگونه به راحتی از مرزها و با گذشت مسیری طولانی وارد تهران می‌شود.

وی تجربه به دست آمده در سال 95 را فرصتی برای دستیابی به اهداف عالی مبارزه با قاچاق کالا برای سال 96 دانست و تصریح کرد: لازم است مبدأ قاچاق شناسایی شده و بخش مهم تلاش‌ها بر روی پرونده‌های کلان متمرکز شود.

استاندار تهران تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های قاچاق را مهم دانست و گفت: تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و صدور احکام براساس تجربه‌های به دست آمده باید در اولویت مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال 96 باشد.

هاشمی معاونت امنیتی استانداری تهران را موظف کرد تا گزارشی از آمار  قاچاق کالا و مقایسه وضعیت امسال با سال گذشته مهیا سازد و در جلسات هفتگی گزارش اقدامات انجام شده ارایه شود.

وی در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه نوروز امسال مصادف با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) است و باید زمینه شادی و نشاط مردم را فراهم کنیم، گفت: در برخورد با توزیع مواد محترقه که ممکن است شادی مردم را به تلخی بکشاند جدی عمل خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین