عبدالرضا عزیزی:

اقدامات تولیت آستان قدس رضوی قابل مقایسه با گذشته نیست

عبدالرضا عزیزی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: فعالیت‌های انجام شده از سوی تولیت آستان قدس رضوی قابل مقایسه با گذشته نیست و اگر این حرکت‌ها تداوم داشته باشد، مشهد و حتی مناطق دیگر کشور در سال‌های آینده با محدودیت‌های کمتری در زمینه‌های مختلف از جمله حاشیه‌نشینی، فقرزدایی و مشکلات اجتماعی دیگر مواجهه خواهند شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، عبدالرضا عزیزی،‌ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با قدس گفت: فعالیت های انجام شده از سوی تولیت آستان قدس رضوی در طول فعالیت ایشان  قابل مقایسه با گذشته نیست و اگر این حرکت در زمینه های مختلف  همچنان تداوم  داشته باشد ، شهر مقدس مشهد  وحتی  مناطق دیگر کشور در سال های آینده با محدودیت های کمتری در زمینه های مختلف از جمله حاشیه نشینی ، فقر زدایی و مشکلات اجتماعی دیگر مواجهه خواهند شد.

وی افزود: در رشد حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ، مردم مقصر نیستند بلکه این مسئولین هستند که با تجمیع شرایط رفاهی و شغلی در این شهرها، به صورت ناخواسته مردم را به این شهر ها هدایت می کنند؛ بنابراین در صورتی که خدمات و تسهیلات ویژه برای اشتغال و کارآفرینی به شهرهای کوچک و روستاها سوق پیدا کند، از مهاجرت تعداد زیادی از افراد این مناطق کاسته می شود که تلاش  تولیت آستان قدس در توزیع امکانات و توجه به مناطق مستضعف نشین و کم برخوردار جای تشکر و سپاسگزاری را دارد.

وی اظهار داشت: ساختار حاشیه شهرهایی همچون مشهد نیاز به باز آفرینی دارد تا ضمن کاهش فقر و محرومیت، ناهنجاری هایی که از طریق رشد حاشیه نشینی در این شهرها رخ می دهد نیز کاسته شود. بنابراین انتظار داریم که مجموعه آستان قدس رضوی با یک برنامه ریزی استراتژیک نسبت به ایجاد این تجدید ساختار اقدامات قابل توجهی را بردارند، از طرفی  در دیدارهایی که با مردم خراسان شمالی و شهرستان شیروان داریم آنها نیز نسبت به شرایط رفاهی ایجاد شده در حرم مطهر در موارد گوناگون  وحتی در طول مسیر سفر اظهار رضایت دارند.

عزیزی افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس  نیز این آمادگی را دارد که در صورت نیاز مجموعه استان قدس رضوی و تولیت محترم، مشاوره هایی را در زمینه های مختلف به این مجموعه ارائه نماید تا با تعامل و تبادل نظرات و مشکلات اجتماعی  کشور در جهت کمک به تحقق ماموریت های این آستان در حوزه های مختلف از جمله مشکلات اجتماعی برنامه های منسجم و هماهنگی برداشته شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین