وزیر بهداشت:

باید برای رفع محرومیت‌ها حتما انقلابی عمل کنیم/ همه باید خودشان را با ولایت فقیه تنظیم کنند

سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: در قانون اساسی ولایت فقیه، ستون اصلی امور است و همه خودشان را با آن تنظیم کنند و بسیاری از کشورهایی که به دنبال استقلال و عدم وابستگی بودند، از این نعمت، بی بهره هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین» سید حسن هاشمی در سفر به خراسان جنوبی با اشاره به سفر خود به بیش از 470 شهر کشور، گفت: در کل کشور، بخش های اورژانس بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند و شهدای قائن، بی نظیر هستند و علاقمند هستم که تمام بخش های اورژانس در بیمارستانها به این شکل باشند زیرا با ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستانها مردم احساس می کنند که از سوی حکومت و همکاران ما در بیمارستانها، مورد احترام قرار گرفته اند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری تعدادی از بخش های جدید ظرف مدت زمان کمتر از 3 ماه، نشان دهنده انقلابی بودن مسئولان استانی و محلی خراسان جنوبی و بیرجند است زیرا هیچ فردی با شعار دادن، انقلابی و جهادی نمی شود بلکه باید و هر فرد با خدمت کردن به مردم، می تواند ادعا کند که مسیر شهدا، انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی را دنبال می کند.

دکتر هاشمی افتتاح پروژه های مهم درمانی خراسان جنوبی را بخش کوچکی از کار حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: برخی از کشورهای اطراف ما با وجود ثروت فراوان و بیمارستانها و مراکز درمانی مجهز و پیشرفته، فاقد نیروی انسانی تخصصی بومی هستند و نیروی متخصص آنها از سایر کشورها مانند فیلیپین، هند و مصر می آیند اما با عنایات الهی در کشور، بهترین متخصصان و برترین جراحان را داریم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از دوران گذشته، منطقه خراسان جنوبی دانشمند پرور بوده و افراد با استعدادی را تحویل کشور و انقلاب داده است.

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر اهمیت نقش نیروی انسانی در حوزه سلامت، گفت: علاوه بر تشخیص و درمان بیماری ها، احترام گذاشتن به مردم و ابراز عشق و محبت نسبت به آنها بسیار مهم است زیرا اعتماد و احترام، بخشی از روند درمان و بخش دیگر مربوط به دانش و مهارت است.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: انقلاب اسلامی در استقلال کشور نقش بسیار مهمی داشت و مهم است که امروز کشوری، وامدار هیچ قدرتی در دنیا نباشد و البته به برکت خون شهدا، روح امام راحل و هدایت های مقام معظم رهبری، استقلال کشور حفظ شده و ایران قدرتمندتر از حتی 5 سال پیش است چه برسد به دوران دفاع مقدس که در آن مقطع به جز ایمان، جسارت و شجاعت، امکانات دیگری نداشتیم.

وزیر بهداشت گفت: حدود 45 سال پیش به عنوان کارگر ساده در شرکتی که اقدام به ساخت اولین جاده آن زمان از افغانستان تا قائن می کرد، فعالیت داشتم و خدمات ارائه شده در نظام جمهوری اسلامی، قابل مقایسه با آن زمان نیست به عنوان نمونه پزشک ایرانی در این مناطق وجود نداشت اما در حال حاضر علاوه بر بیمارستان، تعداد قابل توجهی پزشک و متخصص در این منطقه حضور و فعالیت دارند.

وزیر بهداشت از انقلاب اسلامی به عنوان موهبت الهی یاد کرد و افزود: انقلاب اسلامی ارزان بدست نیامده و نباید ارزان آن را از دست داد و باید علاوه بر وحدت و همدلی، به خداوند توکل و باور داشته باشیم و باید برای رفع محرومیت ها، حتما انقلابی عمل کنیم.

دکتر هاشمی تصریح کرد: در قانون اساسی ولایت فقیه، ستون اصلی امور است و همه خودشان را با آن تنظیم کنند و بسیاری از کشورهایی که به دنبال استقلال و عدم وابستگی بودند، از این نعمت، بی بهره هستند و مسئولان باید تلاش کنند که راه گم نشود چرا که در این صورت انقلاب اسلامی ماندگار و ایران عزت مند می شود.

وزیر بهداشت گفت: ایران اسلامی برای ماندگاری باید کشور قدرتمندی باشد و به یک قدرت بین المللی تبدیل شود و برای ماندگاری، هیچ راهی جز این وجود ندارد که در سایه کار و تلاش محقق می شود و با شعار و اتهام زدن به جایی نخواهیم رسید.

دکتر هاشمی با بیان اینکه قطعا دولت بر مشکلات موجود فائق خواهد آمد، یادآور شد: حتما شرایط دولت در آینده بهبود می یابد و بهتر از یکی دو سال اخیر که‌ عسرت ما بود، خواهد شد و امیدواریم در پرتو تلاش، همیاری و هماهنگی، شاهد رفع محرومیت کامل از منطقه خراسان جنوبی و دیگر مناطق محروم کشور باشیم./

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین