یک فعال صنعت نفت در گفتگو با «نسیم آنلاین»: دولت به سمت غربی‌ها غش کرده است!

۱۰۰۰ تفاهمنامه بعد برجام با خارجی‌ها بستیم، فقط یکی اجرایی شد!

اقتصاد مقاومتی برای صنعت نفت در حد حرف است/ قانون حداکثر ساخت داخل، فقط روی کاغذ و قانون مجلس است و ۲۹۰ نماینده مجلس هم تماشاچی هستند

عبدالحمید نادریان

نادریان گفت: اکنون ایران ۹۱ میلیارد دلار در ۲۹ فاز جنوبی در سرمایه گذاری کرده است. ۷۰ میلیارد دلار آن سرمایه‌گذاری شده و ۲۱ میلیارد دلار در حال تحقق است . برای تمام این ۹۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری، خارجی‌ها پول خود را از ما کامل دریافت کرده‌اند.

عبدالحمید نادریان مدیرعامل شرکت توسعه پترو صنعت دریا و فعال صنعت نفت در گفتگو با «نسیم آنلاین» با انتقاد از سیستم حاکم بر وزارت نفت اظهار کرد: متاسفانه اکثر پول نفت صرف تجهیزات و اقلام مصرفی میشود و این باعث ضعیف شدن صنعت داخل و کاهش اشتغال شده است.

وی عنوان کرد: اکنون ایران 91 میلیارد دلار در 29 فاز جنوبی سرمایه گذاری کرده است. 70 میلیارد دلار آن سرمایه گذاری شده و 21 میلیارد دلار در حال تحقق است . برای تمام این 91 میلیارد دلار سرمایه گذاری، خارجیها پول خود را از ما کامل دریافت کرده‌اند.

اقتصاد مقاومتی برای صنعت نفت در حد حرف است

وی خاطرنشان کرد: حالا سوال اینجاست که سهم صنعت داخل چقدر است؟ اقتصاد مقاومتی سر درب ادارات و سربرگ ادارات است. اقتصاد مقاومتی جهانگیری و ویسه  در حد  شعار و سمینار و همایش و  همایش در محل  اجلاس سران است!

مدیرعامل شرکت توسعه پترو صنعت دریا گفت: قانون حداکثر ساخت داخل، فقط روی کاغذ و قانون مجلس است و 290 نماینده مجلس هم تماشاچی  هستند. کمیسیون انرژی  و کمسیون صنایع در این بوروکراسی نفت توان و قدرتی ندارند.

وزیر نفت برای توتال یک سفره چرب پهن کرده

این فعال صنعت نفت بیان کرد: ایران 359 مخزن کشف شده نفت دارد که 163 مخزن را توسعه داده‌‌ایم و 196 مخزن توسعه نیافته باقی مانده است. آقای زنگنه می‌گوید بدهی 50 میلیارد دلاری نفت در حال سررسید شدن دارد. ایشان این بدهی را پرچم کرده و سفره چرب و رنگین برای توتال پهن کرده‌اند.

نادریان تصریح کرد: با قرارداد  IPC وزیر نفت برای 450 چاه در آزادگان و هر چاه به ارزش 12.5 میلیون دلار با توتال قرارداد امضاء کردند . اما توتال برای چندمین بار دبه کردند. توتال  نظر  آمریکا  را برای بالا بردن قیمت شرط کرد.

این فعال صنعت نفت با اشاره به برجام گفت: 1000 تفاهم نامه بعد از برجام امضاء شد فقط یک هواپیما با عاملیت بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی وارد خط هوایی ایران گردید. ایران بهشت دکل سازان چینی شده است. 40 دکل به مبلغ 20 میلیارد دلار توسط  شرکت‌های دولتی، شبه دولتی وخصوصی به چینیها پرداخت داشته‌ایم.

دولت و وزارت نفت به سمت خارجی‌ها غش کرده‌اند

نادریان اظهار کرد: تئورسین‌های اقتصادی دولت نگاه به بیرون دارند و نگاه به پتانسیل درون صنعت ایران ندارند. دولت و وزارت نفت به سمت خارجی غش کرده‌اند. خارجی هم نیامده و نخواهد آمد. آمریکا 24 میلیارد دلار از طریق تحریم ایران کاسبی کرده است.

آقای زنگنه ایران فقط در شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی خلاصه نمی‌شود

مدیرعامل شرکت توسعه پترو صنعت دریا خطاب به وزیر نفت گفت: آقای زنگنه ایران را فقط خلاصه در شرکت‌های دولتی و شبه دولتی نبینید. متاسفانه آقای زنگنه در تحریم و معطلی شرکت‌های داخلی و واگذاری کار به خارجی  موفق عمل کرده است. جناب وزیر، دنیای اقتصاد، بی‌رحم است. به کسی رحم نمی‌کند. معطل کردن صنعت داخل و توان شرکت‌های داخلی، برای طرف مقابل منفعت دارد، حدودا 50% مخازن نفت، گاز و میعانات ایران مشترک است. شما به طرف خارجی غش می‌کنید، طرف مقابل ایرانیان را تضعیف می‌کند، و رویه وزارت نفت در سالهای اخیر به همین گونه بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین