فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی:

برخی جریانات سیاسی به دنبال ایجاد دوقطبی‌های کاذب هستند/ وابستگی به مذاکره با آمریکا کشور را در رکود بی سابقه قرار داد

فراکسیون ولایی

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در بیانیه‌ای اعلام کرد: برخی جریانات سیاسی که همه امور را به مذاکرات با آمریکا وابسته کردند به دنبال ایجاد دوقطبی‌های کاذب و مضر برای انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: اکنون به پایان سال 1395 سال «اقدام و عمل» رسیده‌ایم، نمایندگان عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی قدردان زحمات آنهایی که عمل و اقدامی برای حل مشکلات مردم داشته‌اند هستند لیکن با توجه به مشکلات وسیع کشور و انتظارات به حق مردم، بدون تردید آنچه عمل شده است به هیچ وجه با توقع آنان تناسب ندارد.

در این بیانیه آمده است: بیکاری بخش مهمی از جوانان کشور از جمله تحصیل‌کردگان دانشگاه‌ها و عدم حمایت دولت و بانک‌های دولتی و عدم ارائه تسهیلات اشتغال به جوانان جویای کار و تعطیلی بخش مهمی از کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تجاری و صنفی تنها گوشه‌ای از مشکلاتی است که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در این بیانیه آورده‌اند: عدم اجرای درست قانون مبارزه با قاچاق کالا و باز ماندن دروازه‌های کشور به روی کالاهای بی‌کیفیت خارجی که عملاً فرصت تولید و اشتغال را از کارگر ایرانی سلب کرده است نیز از دیگر مشکلات کشور است، وضعیت محیط زیست و گردوغبار غلیظ حاکم بر آسمان بخش‌هایی از کشور و به خطر  افتادن جان میلیون‌ها نفر از مردم استان‌های مرزی به ویژه مردم فداکار خوزستان و بی‌عملی مسئولان کشور در این زمینه یکی دیگر از مشکلات غیرقابل تحمل است.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: متأسفانه در سالی که گذشت مردم ایران شاهد بزرگترین پرونده مفاسد اقتصادی و به یغما بردن وجوه فرهنگیان عزیز از صندوق ذخیره آنها و ارائه تسهیلات نجومی 11 هزار میلیارد تومانی به تعداد اندکی از ویژه‌خواران بودند، افشای فساد ارزی و بانکی توسط مدیرعامل بانک ملت و همکاران ارشد ایشان و دستگیری تعدادی از متهمان فساد بزرگ مذکور و افشای ارتباط این فساد بزرگ با برخی مقامات از دیگر مسائل تلخ سال 1395 بود.

نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اعلام کردند: اما در حالی که مسئولان دولتی با تشریح و کمبود درآمدهای دولت نتوانستند «اقدام» مهمی برای راه‌اندازی پروژه‌های عمرانی به عمل آورند. خبر برداشت‌های نجومی از اموال عمومی توسط تعدادی از مدیران، فریاد اعتراض مردم به ویژه اقشار ضعیف و کارگران و کارمندان کشور را به دنبال داشت. رهبر معظم انقلاب پرداخت حقوق‌های نجومی را با عبارت «هجوم به ارزش‌ها»‌تقبیح کردند اما دولت با وجود سپری شدن 10 ماه از افشای حقوق‌های نجومی نه تنها کار چشم‌گیری برای برخورد با آنان به عمل نیاورد بلکه برخی از نجومی‌بگیران شاخص را به عنوان ذخیره نظام به مردم معرفی کرد.

در این بیانیه عنوان شده است: متأسفانه برخی مقامات و جریانات سیاسی که به دلیل ارتکاب اشتباهات تاریخی همه امور را به مذاکرات با آمریکا وابسته کردند و عملاً کشور را در یک خواب عمیق اقتصادی و رکود بی‌سابقه قرار دادند و امروز دست خود را برای پاسخگویی به مردم و رفع مشکلات آنها خالی می‌یابند به دنبال ایجاد دوقطبی‌های کاذب و مضر برای انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی هستند.

نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در این بیانیه آورده‌اند: برخی سخنان یکی از مقامات ارشد کشور در روزهای اخیر و مطرح کردن پروژه بی‌مبنا و ناکام آشتی ملی توسط یکی از سران فتنه سال 88 و طراحی برگزاری دیدار جمعی از نمایندگان با ایشان بیشتر در راستای فراهم کردن بستر ایجاد دوقطبی‌های کاذب در کشور و انحراف افکار عمومی از مسائل واقعی کشور و طفره برخی از مسئولان از پاسخگویی به تعهدات تلقی می‌شود ما نمایندگان فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی بار دیگر به دولت توصیه می‌کنیم از فرصت باقیمانده برای خدمت به مردم بهره گیرد و زمام امور را به برخی از جریانات سیاسی نامطمئن وابسته به فتنه نسپارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین