نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین» تشریح کرد:

ماجرای مصوبه حقوقی مجلس از آغاز تا پایان

موسوی لارگانی

موسوی لارگانی با اشاره به مصوبه حقوق‌های دریافتی و اختلاف مجلس و شورای نگهبان در این خصوص گفت: رئیس مجلس در این خصوص معتقد است که مجلس بر نظر اولیه خود مبنی بر ۳۰ درصد پافشاری کرده و در صورت ایراد شورای نگهبان، این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «نسیم آنلاین»، با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص مصوبه مجلس پیرامون حقوق مدیران دولتی، گفت: مجلس شورای اسلامی باتوجه به دغدغه‌ رهبر معظم انقلاب و خواسته‌ عموم مردم در مورد حقوق های نجومی و بعد از عدم ارائه لایحه ای در این خصوص از سوی دولت، طرحی را ارائه کرد که بر اساس آن حقوق مدیران دولتی حدود 12 میلیون و 600 در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه "شماری از نمایندگان مجلس از جمله  آقای دهقانی، آقای کاتب، بنده و برخی دیگر این طرح را امضا کرده بودیم"، توضیح داد: این طرح در روند بررسی برنامه ششم توسعه تصویب شد اما در جریان تصویب بودجه سال 96، مطرح شد که برای مدیران مناطق محروم،30 درصد به 12 میلیون و 600 افزوده شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم، با بیان اینکه این 30 درصد را شورای نگهبان ایراد گرفت، توضیح داد: هم 30 درصد تصویب شده از سوی مجلس و هم آن ایراد شورای نگهبان، صرفا به مدیران مناطق محروم اختصاص می یابد و نه سران قوا و ورزا.

موسوی لارگانی تصریح کرد: رئیس مجلس در این خصوص معتقد است که مجلس بر نظر اولیه خود مبنی بر 30 درصد پافشاری کرده و در صورت ایراد شورای نگهبان، این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با اشاره به علت اصرار شورای نگهبان توضیح داد: من استدلال آن‌ها را نشنیدم صرفا آقای لاریجانی رئیس مجلس بیان ‌کرد که شرای نگهبان در تماس با حاجی بابایی گفته اگر این دو مورد افزوده شود مشکل حل خواهد شد.

 

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین