پلیس فتا هشدار داد:

از فروشگاه‌های دارای نماد الکترونیک خرید کنید

پلیس فتا

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: شهروندان هنگام خرید از فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به معتبر بودن سایت فروشگاهی اطمینان حاصل کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سرگرد مهدی شکیب به نماد اعتماد الکترونیک اشاره کرد و افزود: مرکز توسعه و تجارت الکترونیک با ارائه نماد اعتماد الکترونیک(E-namad) و نظارت بر سایت‌های فروشگاهی که دارای فعالیت مجاز هستند، توانسته است تا حدودی زمینه ساز کاهش وقوع جرائم مالی در فضای مجازی شود.

وی تأکید کرد: هموطنان دقت داشته باشند خرید از فروشگاه‌های دارای نماد، ضریب اطمینان بیشتری را برای آنها به همراه خواهد داشت.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا افزود: خرید آنلاین (برخط) کالا و خدمات از با ارزش‌ترین خدماتی است که در بستر اینترنت و فضای مجازی ارائه می‌شود، خریدهای آنلاین علاوه بر مزیت‌های زیادی که دارد متأسفانه دارای معایبی نیزهست.

سرگرد شکیب ادامه داد: افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد یا کم دقتی خریداران و مشتریان، اهداف مجرمانه خود را عملی می‌کنند که در صورت رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای پلیسی می‌توان از یک خرید موفق در ایام عید نوروز لذت برد؛ براین اساس هموطنان باید نسبت به خریدهای اینترنتی و اعتمادهای مجازی دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به برخی از شگردهای مجرمانه در این زمینه، افزود: یکی از شگردهایی که در این ایام افزایش پیدا کرده است، خرید و فروش اجناس دست دوم است که افراد سودجو با استفاده از تبلیغات جذاب و اغواکننده سعی می‌کنند کاربران فضای مجازی را ترغیب به خرید کالا کنند.

سرگرد شکیب ادامه داد: افراد سودجو در این زمینه تا حدودی موفق عمل کرده‌اند و با سود بردن از شیوه‌های مختلف مهندسی اجتماعی از هموطنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی از هموطنان خواست، موارد مجرمانه و مشکوک را در سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir ثبت کنند تا پلیس فتا بتوانند از وقوع جرائم سایبری جلوگیری کند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین